لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۱

انفجار انتحاری ۱۲ پليس و يک کودک را در افغانستان کشت


انفجار انتحاری ۱۲ پليس و يک کودک را در افغانستان کشت
انفجار انتحاری ۱۲ پليس و يک کودک را در افغانستان کشت

مقام های افغان می گويند يک انفجار یک خودرو، روز يکشنبه، ۱۱ نفر را در ولايت جنوبی هلمند کشت و بيش از ۱۰ نفر ديگر را زخمی کرد.

يک سخنگوی ولايت گفت ۱۰ مامور پليس و يک کودک کشته شدگان اين انفجار هستند که در نزديکی مقر پليس در شهر لشکرگاه رخ داد. به گفته وی ۳ غيرنظامی نيز جزو زخمی شدگانند.

طالبان که برای بيرون راندن سربازان خارجی از افغانستان و سرنگون ساختن دولت پرزيدنت حامد کرزی می جنگند، مدعی انجام اين حمله شده است.

تامين امنيت لشکرگاه در اين ماه، در چارچوب برنامه ای که قرار است تمامی امور امنيتی افغانستان را تا سال ۲۰۱۴ به افغان ها بسپارد، از نيروهای خارجی به نيروهای افغان محول شده بود.

اين حمله با دومين روز ديدار بالاترين مقام نظامی آمريکا از افغانستان مصادف شده است. آدميرال مايک مولن برای ملاقات با فرماندهان و سربازان آمريکایی به جنوب افغانستان رفته است که در چند هفته اخير بارها صحنه خشونت های تکان دهنده بوده است.

آدميرال مولن روز يکشنبه، گفت فراخوانی ۱۰ هزار سرباز آمريکایی از افغانستان تا پايان سال جاری در دستور کار فرمانده جديد نيروهای آمريکایی در افغانستان است. وی گفت ژنرال جان آلن تا اواسط اکتبر وقت دارد که برنامه خود را در اين زمينه پيشنهاد کند.

XS
SM
MD
LG