لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۶

رییس جمهوری افغانستان از افزایش تعداد سربازان آمریکایی استقبال می کند


کرزی در مورد تعداد نیروهای خارجی که فکر می کند به آنها نیاز است نظری ابراز نداشت

رییس جمهوری افغانستان می گوید او از افزایش شمارسربازان آمریکا در کشورش استقبال می کند.

حامد کرزی روز سه شنبه درمصاحبه ای در تلویزیون ای بی سی گفت او ازاین گزارش ها که ژنرال استنلی مک کریستال، فرمانده ارشد نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان، ۴۰ هزار سرباز اضافی برای نبرد با شورش طالبان درخواست خواهد کرد آگاه است.

کرزی در مورد تعداد نیروهای خارجی که فکر می کند به آنها نیاز است نظری ابراز نداشت. او گفت بهتر است چنین تصمیماتی به مسئولان و دست اندرکاران نظامی واگذار شود و افزود نگرانی اصلی او این است که از مردم افغانستان حفاظت کند و تروریسم را شکست دهد.

دولت اوباما به ارزیابی استراتژی افغانستان پرداخته است و این موضوع را که آیا سربازان اضافی برای بهبود امنیت و شتاب بخشیدن به آموزش ارتش آن کشور اعزام کند یا نه، بررسی می کند.

در حال حاضر حدود ۶۵ هزار سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند، و بر اساس طرح های فعلی قراراست مجموع نیروهای آمریکا در آن کشور در اواخر سال جاری به ۶۸ هزار نفر افزایش داده شود.

این نیروها شامل اعزام حدود ۲۱ هزار سرباز و مربی خواهند بود که پرزیدنت اوباما در ماه مارس تصویب کرد. روز سه شنبه، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد ۱۳ هزار سرباز پشتیبانی برای کمک به نیروهای رزمی به افغانستان اعزام می شوند.

XS
SM
MD
LG