لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

میزان مرگ های ناشی از خودکشی، مصرف دارو، الکل و مواد مخدر در آمریکا افزایش یافته است


آمار منتشره از سوی یک سازمان غیر انتفاعی نشان می دهد میزان مرگ های ناشی از خودکشی، مصرف دارو، الکل و مواد مخدر بصورت چشمگیری در آمریکا افزایش یافته است.

بر اساس این آمار، در سال ۲۰۱۷ از هر یکصد هزار آمریکایی، نزدیک به ۴۷ درصد به این دلایل جان باختند، تلفاتی که نسبت به یک سال قبل حدود شش درصد افزایش یافته است.

سازمان «ول بین تراست» از سال ۱۹۹۹ به بررسی وضعیت بهداشت جامعه می پردازد و با تحقیق و جمع آوری اطلاعات رسمی در ایالت های مختلف، گزارش های جامع و مستندی درباره سلامت شهروندان آمریکایی منتشر می کند.

میزان مرگ های ناشی از خودکشی، مصرف دارو، الکل و مواد مخدر در آمریکا هر سال بصورت میانگین چهار درصد افزایش داشته و به همین علت این جهش سالانه شش درصدی آماری نگران کننده محسوب می شود.

سازمان ول بین تراست برای مقابله با این بحران سه راهکار پیشنهادی دارد : افزایش بودجه برای برنامه های آموزشی مرتبط با افسردگی، اضطراب و سایر بیماری های روحی و روانی، محدود کردن دسترسی شهروندان به داروهای آرام بخش، خلسه آور یا سلاح گرم، و تأسیس مراکز بیشتر برای کمک به معتادین به الکل و مواد مخدر در محله های فقیرنشین و مناطق بحران زده.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG