لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۴

پوتین با اعطای تابعیت روسیه به «استیون سیگال» موافقت کرد


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با اعطای تابعیت آن کشور به استیون سیگال بازیگر مشهور و قهرمان ورزش های رزمی موافقت کرد، به این ترتیب این ستاره آمریکایی هم به جمع هنرمندان غربی پیوست که در ماه های اخیر تابعیت روسیه را دریافت کرده اند.

کاخ کرملین با صدور بیانیه ای رسمی ضمن تأیید این خبر، استیون سیگال را از بازیگران موفق هالیوود توصیف کرد که از محبوبیت زیادی در روسیه برخوردار است.

استیون سیگال روابط گرم و صمیمی با ولادیمیر پوتین دارد و یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری روسیه محسوب می شود.

این بازیگر آمریکایی سفرهای زیادی به آن کشور دارد و در پروژه های اقتصادی و هنری گوناگونی در روسیه مشارکت دارد، پروژه هایی که بدون حمایت مستقیم یا غیرمستقیم دولت آن کشور امکان پذیر نیست.

استیون سیگال و ولادیمیر پوتین
استیون سیگال و ولادیمیر پوتین

استیون سیگال همواره در محافل هنری و مجالس رسمی ولادیمیر پوتین را تحسین کرده و یکی از حامیان سیاست های دولتش محسوب می شود. او چندی پیش با تأیید الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه جار و جنجال فراوانی در رسانه ها ایجاد کرد.

این بازیگر آمریکایی علاقه خود به روسیه را به دلیل ریشه های خانوادگی می داند؛ مادر بزرگ استیون سیگال اهل روسیه بود و در شهر «ولادی وستوک» زندگی می کرد.

اما بسیاری از کارشناسان باور دارد، انگیزه های اصلی وی، تعرفه های مالیاتی، پروژه های اقتصادی و حمایت های همه جانبه ولادیمیر پوتین از فعالیت های این بازیگر آمریکایی است.

ولادیمیر پوتین که به دلیل روش های سرکوبگرانه، محدودیت های سیاسی و نقض حقوق بشر در روسیه به یکی از دیکتاتورهای اروپایی مشهور است، علاقه زیادی به پذیرایی از چهره های مشهور، ستاره های بزرگ و هنرمندان غربی دارد و از این برنامه های تبلیغاتی برای بهبود جایگاه سیاسی خود بهره می گیرد.

استیون سیگال و ولادیمیر پوتین
استیون سیگال و ولادیمیر پوتین

​استیون سیگال که در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی با بازی در فیلم های حادثه ای و رزمی در اوج شهرت بود، چند سالی است که از فهرست هنرمندان پولساز هالیوود خارج شده و در آثار کم اهمیتی بازی می کند.

در سال های اخیر روابط نزدیک استیون سیگال با سیاستمدارانی چون "ولادیمیر پوتین" یا "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهوری بلاروس که این روزها در بسیاری از کشورهای جهان محبوبیت زیادی ندارند، با انتقادات فراوانی همراه شده و به ارزش و جایگاه حرفه ای این هنرمند لطمه زده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG