لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۰

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا: سیاست فعلی دولت از حمایت هر دو حزب برخوردار است


الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا
الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا

الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا روز جمعه ۱۷ اسفند و در کنفرانسی خبری گفت:‌ «واکنش‌ها در جلسه کمیته روابط خارجی سنا نشان داد سیاست ایالات متحده در قبال ونزوئلا از حمایت هر دو حزب برخوردار است.»‌

در این نشست خبری که در ساختمان وزارت خارجه آمریکا انجام شد، آقای آبرامز گفت تحریم‌های بیشتری علیه رژیم مادورو و اطرافیان او اعمال خواهد شد.

خبرنگاری از الیوت آبرامز پرسید چطور شد خوان گوایدو که گفته‌ شده بود ممکن است در بازگشت به کشور دستگیر شود، بدون هیچ مشکلی بازگشت؟ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا گفت:‌‌‌ «برخی مقامات رژیم مادورو گفته بودند که او را دستگیر می‌کنند ولی وقتی از سفر برگشت، مامور امنیتی در مرز به او گفت:‌ آقای رئیس جمهور، به کشور خوش‌ آمدی.»

آقای آبرامز افزود آمریکا از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی برای انزوای کامل مادورو استفاده می‌کنو با توجه به قطعی برق در ونزوئلا گفت:‌«این اوضاع یادآور این است که چطور زیرساخت‌های کشور در طول سال‌ها رها شده و زیر سوءمدیریت مادورو از کار افتاده است. همان‌طور که مایک پمپئو در پیامی در توئیتر گفت، سیاست‌های مادورو هیچ‌چیز جز تاریکی به همراه ندارد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG