لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۴

«اپرا وینفری» در گلدن گلوب جایزه افتخاری می گیرد


انجمن رسانه های خارجی هالیوود برگزار کننده مراسم «گلدن گلوب» یا گوی زرین، اعلام کرد در مراسم امسال از «اپرا وینفری» قدردانی می کند و به این هنرمند نامدار آمریکایی جایزه ویژه یک عمر دستاورد هنری اهدا خواهد شد.

او این عنوان افتخاری را به دلیل سالها حضور درخشان در عرصه سینما و تلویزیون دریافت می کند.

خانم وینفری ۶۳ ساله که به «ملکه رسانه ها» شهرت دارد، از بازیگران توانا و صاحب نام هالیوود است که در دهه های اخیر در نقش های تأثیرگذار و ماندگاری به هنرنمایی پرداخته است

این خبر ساعاتی پیش و در نشستی خبری از سوی «مورگن فریمن» بازیگر مشهور آمریکایی اعلام شد، او در سال ۲۰۱۲ همین جایزه را از انجمن رسانه های خارجی هالیوود دریافت کرد.

اپرا وینفری این نشان ویژه را در مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب در لس آنجلس در ماه ژانویه دریافت می کند.

«مهر تاتنا» مدیر انجمن رسانه های خارجی هالیوود ضمن قدردانی از اپرا وینفری، او را الگوی موفقی برای زنان و دختران توصیف کرد، هنرمندی که مخالف جدی تبعیض های نژادی و جنسیتی در جهان است.

اپرا وینفری به دلیل اجرای برنامه های تلویزیونی تأثیرگذار خود از با نفوذترین شخصیت های دنیای هنر و سرگرمی است و از محبوبیت زیادی به ویژه در میان زنان برخوردار است.

از فیلمهای مطرح او می توان به «رنگ ارغوانی»، «خدمتکار» و «سلما» اشاره کرد، اپرا وینفری بعنوان تهیه کننده و سرمایه گذار در تولید بسیاری از فیلمها و سریال های مرتبط با سیاهپوستان و زنان مشارکت نیز داشته است.

انجمن رسانه های خارجی هالیوود در سال ۱۹۴۴ تأسیس شد و اعضای آن را نویسنده ها و گزارشگران نشریات و رسانه های بین المللی در آمریکا تشکیل می دهند.

آنها هر سال جوایزی موسوم به گلدن گلوب را به برترین محصولات سینمایی و تلویزیونی اهدا می کنند.

از برندگان پیشین جایزه یک عمر دستاورد هنری یا «سیسیل ب دمیل» می توان به مریل استریپ، آدری هپبورن، باربارا استرسند، دنزل واشنگتن، جورج کلونی، هریسون فورد، سیدنی پوآتیه و مارتین اسکورسیزی اشاره کرد. ​

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG