لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

بهبود وضعیت «جری لوئیس» هنرمند آمریکایی؛ در ۹۱ سالگی قرار است فیلم بازی کند


لوئیس ۹۱ ساله قرار است به زودی راهی کانادا شود تا در یک فیلم بازی کند.
لوئیس ۹۱ ساله قرار است به زودی راهی کانادا شود تا در یک فیلم بازی کند.

«جری لوئیس» بازیگر و کمدین مشهور آمریکایی که به دلیل عفونت مجاری ادراری بستری بود، وضعیت بهتری دارد و به احتمال زیاد بزودی از بیمارستان مرخص می شود.

او از هفته گذشته در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا بستری بود و تحت معالجات مختلف پزشکی قرار گرفت.

مدیر برنامه های این هنرمند ۹۱ ساله اعلام کرد، حال جری لوئیس خوب است و پزشکان از شرایط جسمانی وی راضی هستند، به این ترتیب او مشکلی برای ادامه برنامه های خود نخواهد داشت.

جری لوئیس ساکن لاس وگاس است و در سالهای اخیر از بیماریهای مختلفی از جمله حمله قلبی، نارسایی ریوی و ناراحتی کمر رنج برده، با این حال روحیه ای قوی دارد و همچنان فعالیت های هنری خود را ادامه می دهد.

بازیگری در ۹۱ سالگی

او ماه آینده برای بازی در یک فیلم سینمایی به کانادا می رود، هر چند که جزئیات بیشتری درباره این اثر منتشر نشده ولی جری لوئیس از بازیگران اصلی فیلم خواهد بود.

«مکس رز» آخرین فیلمی است که این هنرمند آمریکایی در آن حضور داشت، او در این اثر که در سال ۲۰۱۳ ساخته شد، نقش یک پیانیست بازنشسته را بازی کرد که متوجه می شود همسرش در جریان شصت و پنج سال زندگی مشترک به او وفادار نبوده است.

جری لوئیس در سال های اخیر بصورت محدود در برنامه های کمدی کوچک یا مراسم خیریه به هنرنمایی پرداخته و با شوخی های بامزه خود، لحظات خوشی را برای حاضرین رقم زده است.

او سپتامبر آینده در وستبری ایالت نیویورک روی صحنه خواهد رفت و در چهارچوب یک برنامه طنز ایستاده، با طرفدارانش دیدار می کند.

جری لوئیس فعالیت های انساندوستانه زیادی داشته و وقت و انرژی زیادی صرف کمک به کودکان و بیماران نیازمند کرده است.

او از محبوب ترین کمدین های آمریکایی است که در دهه های پنجاه و شصت میلادی، ستاره برنامه های تلویزیونی، فیلم های سینمایی و کلوب های شبانه آمریکا بود.

برنامه های جری لوئیس همراه با دین مارتین هنرمند فقید آمریکایی، بخش مهمی از آثار کلاسیک طنز تلویزیونی است و از ارزش و اهمیت زیادی در این شاخه برخوردار است.

بسیاری از فیلم های جری لوئیس پیش از انقلاب در ایران دوبله شد و بینده های فارسی زبان خاطرات خوشی از این شخصیت کمدی با صدای حمید قنبری هنرمند ارزنده ایرانی دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG