لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

شکایت قربانیان از «هاروی واینستین» به دلیل جرائم سازمان یافته


شش نفر از قربانیان «هاروی واینستین» که به اذیت و آزار جنسی زنان متهم شده بصورت گروهی از او شکایت کردند، این نخستین شکایت رسمی علیه این تهیه کننده مشهور آمریکایی است.

این زنان از هاروی واینستین تهیه کننده سرشناس به دلیل سوءاستفاده از موقعیت، فساد مالی، زورگیری مدنی و جرائم سازمان یافته شکایت کردند.

وکلای قربانیان با استناد به موارد فوق از هاروی واینستین بعنوان «شرکت هاروی واینستاین» شکایت کردند، سازمانی که با همکاری مدیران برنامه ها، مشاورین هنری، اعضای هیأت مدیره، استودیوی فیلم سازی، هتلها و مراکز تفریحی بصورت سیستماتیک از زنان سوء استفاده می کرده است.

به عقیده آنها تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به نحوی در این سواستفاده های جنسی مشارکت مستقیم و غیر مستقیم داشتند، شریک جرم هاروی واینستین هستند و باید به قربانیان غرامت بپردازند.

این شکایت توسط این شش زن به دادگاه ارائه شده ولی سایر قربانیان نیز می توانند به این گروه ملحق شده و از این «شرکت فاسد جنسی» شکایت کنند.

هنوز اطلاعات بیشتری از میزان دقیق غرامت درخواستی در دست نیست ولی با توجه به حضور کمپانی های بزرگ در فهرست ارائه شده، رقم قابل توجه و هنگفتی خواهد بود.

تا این لحظه بیش از۷۵ زن با افشاگری علیه هاروی واینستین او را را به اذیت و آزار جنسی متهم کردند، در این فهرست طولانی اسامی ستاره های مشهور و هنرمندان گمنامی دیده می شود که در طول سه دهه گذشته قربانی این تهیه کننده بزرگ بودند.

ارائه این شکایت بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری داشته و نخستین تلاش حقوقی جدی برای مجازات هاروی واینستین محسوب می شود، طرحی که در صورت موفقیت ضربه مالی سختی به او وارد کرده و می تواند تبعات حقوقی دیگری نیز داشته باشد.

هر چند پس از افشاگری های گسترده علیه این تهیه کننده مشهور، دادستانی های نیویورک، لس آنجلس و لندن تحقیقات جدی علیه هاروی واینستین را آغاز کرده اند ولی تا این لحظه شواهد و مدارک کافی برای دادگاهی کردن او جمع آوری نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG