لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

انتقادها اثر کرد؛ «جول اوستین» درهای کلیسای بزرگ را بر روی پناهجویان گشود


«جول اوستین» واعظ مشهور آمریکایی و کشیش ارشد بزرگترین کلیسای شهر هیوستون
«جول اوستین» واعظ مشهور آمریکایی و کشیش ارشد بزرگترین کلیسای شهر هیوستون

«جول اوستین» واعظ مشهور آمریکایی و کشیش ارشد بزرگترین کلیسای شهر هیوستون در ایالت تگزاس، به انتقادات وارده به عملکرد این کلیسا در جریان توفان «هاروی» و سیلاب ناشی از آن پاسخ داد. او با انتشار بیانیه ای رسمی گفت، درهای کلیسای «لیک ووداست» هرگز روی عموم بسته نبوده و این مکان پذیرای تمامی پناهجویانی است که در پی این توفان ویرانگر از خانه و کاشانه خود رانده شده اند.

در روزهای اخیر گزارش های گوناگونی درباره ممانعت نگهبانان از ورود مراجعین به کلیسا منتشر شده که با واکنش های منفی بسیاری در رسانه ها و شبکه های اجتماعی همراه بود.

جول اوستین با رد تمامی انتقادات گفت، این گزارش ها بی پایه و اساس است و این کلیسا به مقامات محلی اطلاع داده که آماده پذیرش پناهجویان و اسکان موقت آنها در بخش های مختلف این بنای عظیم است.

این در حالی است که پیشتر سخنگوی کلیسا در شبکه های اجتماعی گفته بود، به دلیل طغیان رودخانه و آب گرفتگی ساختمان، امکان پذیرایی از مراجعین وجود ندارد، این مطلب به سرعت از فیسبوک و اینستاگرم حذف شد.

«لیک ووداست» در گذشته ورزشگاه اختصاصی تیم بسکتبال «هیوستون راکتز» بود و بیش از شانزده هزار صندلی دارد.

جول اوستین در سال ۲۰۰۳ این ساختمان را برای تشکیلات مذهبی خود خرید و با صرف هزینه ای ۴۰ میلیون دلاری، آن را به تالاری برای نیایش هفتگی و ضبط برنامه های مذهبی خود تبدیل کرد.

او رهبر یکی از گروههای مسیحیان تبشیری، از شاخه های پروتستانیسم است و پیروان بسیاری در آمریکا دارد، نیایش هفتگی او با حضور هزاران نفر در لیک ووداست برگزار می شود.

برنامه های رادیویی و تلویزیونی این واعظ مذهبی از طریق شبکه ها و ایستگاههای مختلف در بیش از یکصد کشور جهان پخش می شود و میلیونها مخاطب دارد.

این در حالی است که در سالهای اخیر برخی از عقاید و دیدگاههای جول اوستین و ثروت هنگفت این تشکیلات مذهبی با انتقاداتی نیز همراه بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG