لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۱

مراسم چهاردهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر برگزار شد


مراسم چهاردهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر برگزار شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

مراسم یادبود چهاردهمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در ایالات متحده روز جمعه با حضور مقامات و مردم آمریکا برگزار شد.

باراک اوباما رئیس جمهوری و همسر او، صبح روز جمعه در مراسمی به همین مناسبت در محوطه کاخ سفید شرکت کردند و به منظور ادای احترام به قربانیان آن حادثه مرگبار یک دقیقه سکوت کردند.

عوامل گروه تروریستی القاعده روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ چهار هواپیمای مسافری را ربودند و به حملات انتحاری همزمان در ایالات متحده دست زدند. نزدیک به ۳ هزار نفر در شهر نیویورک، واشنگتن و شانکسویل، کشته شدند.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین قرار است بعد از ظهر جمعه در جلسه ای با حضور اعضای نیروهای مسلح آمریکا، با شهروندانی که جهت تامین امنیت در سراسر کشور خدمت می کنند، گفت و گو خواهد کرد.

در نیویورک، خانواده های قربانیان حادثه تروریستی چهارده سال پیش، برای شرکت در مراسم به صدا در آمدن زنگ های کلیسا و خواندن اسامی کسانی که در آن فاجعه جان خود را از دست دادند، گرد هم آمدند.

در پنتاگون، ساختمان وزارت دفاع ایالات متحده که هدف دیگر تروریست های القاعده بود، یک مراسم خصوصی با حضور اعضای خانواده قربانیان حادثه برگزار خواهد شد. مراسم عمومی نیز بعد از ظهر جمعه با حضور اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا برگزار خواهد شد.

پیشتر، پرچم بزرگ ایالات متحده در بخشی از ساختمان پنتاگون که هواپیمای جت مسافری به آن برخورد کرد، برافراشته شد.

همزمان در افغانستان نیز، مقامات نظامی ناتو و گروهی از سربازان، سالگرد حملات ترویستی سال ۲۰۰۱ را با مراسم کوتاهی در کابل برگزار کردند.

XS
SM
MD
LG