لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۶

اوباما: آمریکا در دهمین سالگرد ۱۱ سپتامبر قدرت ترمیم پذیری خود را نشان داد


اوباما: آمریکا در دهمین سالگرد ۱۱ سپتامبر قدرت ترمیم پذیری خود را نشان داد
اوباما: آمریکا در دهمین سالگرد ۱۱ سپتامبر قدرت ترمیم پذیری خود را نشان داد

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا می گوید دهه پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، داستان توانایی آمریکا برای ترمیم و بازگشت به وضعیت قبل را نشان می دهد.

آقای اوباما که در دهمین سالگرد حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر سخن می گفت، اعلام کرد آمریکا ضربه دردناکی را متحمل شد و قدرتمندتر از قبل ظاهر شد.

در حمله های یازده سپتامبر ۲۰۰۱ نزدیک به ۳۰۰۰ نفر کشته شدند. باراک اوباما گفت کشور عزم خود را برای دفاع از شهروندان و روش زندگی اش نشان داد.

آقای اوباما گفت پنتاگون اکنون تعمیر شده است، یک بنای یادبود جدید و یک برج در محل پیشین مرکز تجارت جهانی ساخته می شوند و مردم آمریکا به کار در ادارات خود در آسمان خراش ها ادامه می دهند، سفرها در اتوبوس ها و متروهای پرجمعیت ادامه دارد و مردم به زندگی بدون تن دادن به ترس ادامه می دهند.

آقای اوباما گفت آمریکا به جای آنکه از خطر حمله های آینده برای محدود کردن استفاده کند، ارزش های بنیادین برابری، دموکراسی، آزادی بیان، و آزادی مذهب خود را محکم حفظ کرده است.

سخنرانی آقای اوباما در مرکز هنری جان اف کندی واشنگتن، پایان یک روز مراسم رسمی سالگرد یازده سپتامبر را رقم زد.

رییس جمهوری آمریکا در سالگرد یازده سپتامبر از سه منطقه دیدن کرد. آقای اوباما در نیویورک، به همراه جورج بوش، رییس جمهوری پیشین آمریکا از بنای یادبودی که در محل مرکز تجارت جهانی به تازگی ساخته شده است، دیدن کرد. در نیویورک، باراک اوباما و جورج بوش در مراسمی شرکت کردند که خانواده قربانیان اسامی هزاران نفر از کشته شدگان حملات به دو برج مرکز تجارت جهانی نیویورک را خواندند.

رییس جمهوری آمریکا سپس به شنکسویل در پنسیلوانیا سفر کرد. او به همراه همسرش میشل اوباما، برای گرامیداشت یاد چهل نفر از افرادی که جانشان را در سقوط یک هواپیمای مسافربری ربوده شده در این منطقه ی روستایی در یازده سپتامبر ۲۰۰۱- پروازشماره ۹۳ - از دست دادند، تاج گلی را در یک محل یادبود قرار داد.

باراک اوباما و همسرش همچنین با خانواده قربانیان دیدار کردند و از دیوار یادبودی که نام هرکدام از مسافران و خدمه هواپیما در آن درج شده است بازدید کردند.

سپس بعد از ظهر یکشنبه، رییس جمهوری آمریکا برای گرامیداشت یاد ۱۸۴ نفر از قربانیان برخورد پرواز شماره ۷۷ با ساختمان عظیم وزارت دفاع آمریکا، در بنای یادبود پنتاگون تاج گلی گذاشت. همزمان با پخش آرام سرودهایی، آقای اوباما و همسرش با خانواده قربانیان در بنای یادبود دیدار کرد.

XS
SM
MD
LG