لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

مناظره دومین گروه داوطلبان دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا: نام ایران باز هم مطرح شد


نخستین مناظره ده داوطلب گروه دوم نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده شامگاه پنجشنبه به وقت آمریکا، بامداد جمعه هفتم تیر ماه به وقت ایران، در ایالت فلوریدا برگزار شد.

در مجموع بیست نفر در این رقابت برای انتخاب نامزد نهایی حزب دموکرات جهت رویارویی با رئیس جمهوری کنونی از حزب جمهوری‌خواه داوطلب شده‌اند، که مناطره ده نفر اول چهارشنبه شب برگزار شده بود.

در مناظره دوم، جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهوری سابق، برنی سندرز نماینده ایالت ورمانت در سنا، کامالا هریس نماینده ایالت کالیفرنیا در سنا، به همراه هفت داوطلب دیگر در سری دوم مناظره دموکرات‌ها حضور داشتند.

وقتی پرسیده شد در صورت ورود به کاخ سفید قصد دارید روابط با چه کشوری را تنظیم مجدد کنید، داوطلبان به موارد مختلفی اشاره کردند؛ اما این برنی سندرز بود که با اشاره به ایران، به صراحت در مورد وقوع جنگ هشدار داد.

وی گفت، هر آنچه در توان دارد را به کار خواهد بست تا از وقوع جنگ با ایران جلوگیری کند، چرا که به گفته او «به مراتب از جنگ فاجعه بار با عراق بدتر خواهد بود.»

در نیمه اول مناطره مانند شب گذشته، برخی مسائل عمده داخلی، به ویژه موضوع نظام مالیاتی و نظام بیمه درمانی و همچنین نحوه برخورد با مهاجران غیرقانونی، بخش عمده یک ساعت اول را به خود اختصاص داد.

همه این ده داوطلب، که امیدوارند مانع انتخاب دوباره دونالد ترامپ شوند، از سیاست‌های او در این زمینه‌ها انتقاد کرده و به طور مختصر برنامه‌های خود را برای اصلاح آنچه نارسایی‌های موجود خواندند تشریح کردند.

پرزیدنت ترامپ در واکنش در توئیتی نوشت، همه دموکرات‌ها می‌خواهند به میلیون‌ها تن از اتباع غیرقانونی بیمه درمانی نامحدود بدهند و به کنایه پرسید، «چطور است اول از شهروندان آمریکایی مراقبت کنیم؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG