لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

«اول آمریکا» به معنای تنها آمریکا نیست


آقای اچ آر مک مستر در مقام مشاور امین ملی ترامپ در حاشیه نشست ناتو
آقای اچ آر مک مستر در مقام مشاور امین ملی ترامپ در حاشیه نشست ناتو

خلاصه ای از یادداشت مشترک اچ آر مک مستر* و گری کوهن در وال استریت جورنال

پرزیدنت ترامپ تازه از سفر ۹ روزه به خاورمیانه و اروپا بازگشته است؛ سفری که نشان دهنده رویکرد «اول آمریکا» رییس جمهور برای اطمینان از امنیت و موفقیت کشور ما بود. آمریکا از دور رهبری نخواهد کرد.

ما از متحدان و شرکای مان درخواست های زیادی داریم. اما در ازای آن ایالات متحده دگر بار دوستی واقعی خواهد بود.

در هر توقف در این سفر ما پیامی آشکار به دوستان و شرکای مان فرستادیم: آن جا که منافع ما همسو است، آماده همکاری با یکدیگر برای حل مشکلات و یافتن فرصت ها هستیم.

به مخالفان هم تفهیم کردیم که نه تنها اقدامات شان را در نظر داشته، از سر قدرت مانع مناقشه شده، و از منافع و ارزش هایمان دفاع می کنیم، بلکه در پی حوزه های اشتراک منافع خواهیم بود که امکان همکاری را فراهم می کند.

آن جوامعی که با ما منافعی مشترک دارند دوستی ثابت قدم تر از ایالات متحده نخواهند یافت. آن ها که قصد به چالش کشیدن منافع ما را داشته باشند با محکم ترین عزم راسخ روبرو خواهند شد.

این سفر تاریخی برای ایالات متحده نوید بخش تغییری استراتژیک است. «آمریکا اول» نشانه ای حاکی از اعاده رهبری آمریکا و نقش سنتی دولت ما در خارج با استفاده از منابع دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی برای بهبود امنیت آمریکا، ترویج توفیق آمریکا و بسط نفوذ آمریکا در سراسر جهان است.

* اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا، و گری کوهن، مدیر شورای ملی اقتصادی کاخ سفید، هستند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG