لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۳

نیاز فوری یمن به کمک


Hمریکا در پاسخ به بحران در یمن، فقیرترین و از نظر غذایی نا امن ترین کشور خاورمیانه، کمک های بشردوستانه ضروری می فرستد.

از ۱۹۹۰، زمانی که شمال و جنوب یمن متحد شدند و جمهوری یمن تشکیل شد، کشور دوره های طولانی مناقشه و جنگ داخلی، از جمله قیام ۲۰۱۱، را به عنوان بخشی از بهار عربی تجربه کرده است.

جدیدترین مناقشه نظامی در مارس سال پیش آغاز شد، وقتی که حوثی ها بخش های بزرگی از سرزمین را اشغال کردند و عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری برگزیده را ناچار ساختند از کشور فرار کند. به درخواست هادی، یک ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی علیه مواضع حوثی را آغاز کرد.

از آن هنگام، حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار یمنی آواره شده اند. بیش از ۲۰ میلیون یمنی به حفاظت و کمک و حد اقل ۶ میلیون به کمک غذایی فوری نیاز دارند.

به گزارش یونیسف ،صندوق کودکان سازمان ملل متحد، در نتیجه خشونت و محدودیت واردات ، جریان غذا و سوخت مختل شده است، و تحویل سرویس های اساسی در سراسر کشور را دشوار می سازد. بنابراین، برای مثال، درمانگاه ها از کمبود تدارکات ، تجهیزات و کمبود پرسنل پزشکی گزارش می دهند.

یونیسف تخمین می زند که ممکن است در سال گذشته ۱۰ هزار کودک زیر ۵ سال در اثر ابتلا به بیماری های قابل جلوگیری مانند ذات الریه یا اسهال ، جان سپرده باشند، و بر ۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال که در یمن می میرند اضافه می شوند.

در حقیقت، این کودکان یمن هستند که بیشترین بها را می پردازند. اینک نزدیک ۱۰ میلیون کودک به کمک فوری نیاز دارند. حدود دو میلیون نفر با خطر بیماری و ۳۲۰ هزار نفر با سوء تغذیه حاد روبرو هستند.

در اوائل آوریل، امریکا اعلام کرد نزدیک ۱۳۹ میلیون دلار کمک جدید برای حمایت از کسانی که مناقشه در یمن ، و در سراسر منطقه در نتیجه آن تاثیر گذاشته است، فراهم می آورد.

آمریکا علیرغم فضای عملیاتی پیچیده و نا امن، پاسخ بشردوستانه نیرومندی را به بحران در یمن بسیج کرده است. ما از تمام دوستان و شریکان خود در سراسر جهان می خواهیم به یمن در زمانی که به شدت نیاز دارد کمک کنند.

XS
SM
MD
LG