لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۹

تقویت توانایی نظامی کره جنوبی


فرمانده ارشد نیروهای امریکا در کره جنوبی به عنوان بخشی از «تقویت توانایی جنگی» کره جنوبی، خواهان هلیکوپترهای تهاجمی بیشتر، هواپیماهای جاسوسی، و سیستم دفاع موشکی پیشرفته تر برای این کشور شده است.

ژنرال جیمز ترومن روز سه شنبه در سئول گفت یقین دارد وزارت دفاع درخواست او را برای افزایش توانایی نظامی، در میان هراس فزاینده از تحریکات نظامی کره شمالی، قبول خواهد کرد.

پیشتر در اوائل ژوئن، پس از آن که چندین رسانه محافظه کار در سئول از کیم یونگ اون رهبر جدید کره شمالی انتقاد کردند، پیونگ یانگ آنها را تهدید به حمله کرد. سئول نیز اخیراً پیونگ یانگ را به ایجاد پارازیت بر روی علائم راهبری ماهواره ای، که برهواپیماها و کشتی های تجارتی در جنوب اثر گذاشته است، متهم کرد.

ترومن گفت آمادگی برای دفاع از کره جنوبی در برابر «هر تحریک کره شمالی، تاکتیکی، استراتژیکی یا نامتقارن، ارجحیت شماره یک» او است.

همچین نگرانی هایی وجود دارد که کره شمالی ممکن است در پی شکست پرتاب یک موشک دور برد در ماه آوریل، در صدد برآید سومین آزمایش اتمی خود را انجام دهد.

در این میان، نیروهای امریکا و کره جنوبی روز سه شنبه رزمایش های مشترکی در شهر «پوچی اون» کره جنوبی برگزار کردند.

امریکا در حال حاضر نزدیک ۳۰ هزار سرباز در کره جنوبی دارد. نیروهای آمریکا از بعد از آتش بس سال ۱۹۵۳ میان آمریکا و کره شمالی دراین کشور باقی مانده است.
XS
SM
MD
LG