لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

قاتل دو کارمند تلویزیون آمریکایی خود را "بشکه باروت" توصیف کرد


وستر فلاناگان
وستر فلاناگان

مردی که یک گزارشگر و یک فیلمبردار یک شبکه تلویزیونی محلی آمریکایی را در جریان پخش یک برنامه زنده هدف گلوله قرار داد و کشت، بیانیه ای ۲۳ صفحه ای که در آن خودش را "یک بشکه باروت انسانی" نامیده، برای یک شبکه خبری فرستاده بود.

وستر فلاناگان، کارمند ناراضی سابق شبکه تلویزیونی WDBJ در ایالت ویرجینیا که گزارشگر و فیلمبردار مقتول نیز در آن کار می کردند، روز چهارشنبه وقتی با پلیس در بزرگراهی در خارج از شهر واشنگتن دی سی روبرو شد، گلوله ای به خودش شلیک کرد و چند ساعت بعد در بیمارستان درگذشت.

فلاناگان در بیانیه اش نوشت "من مدتی است یک بشکه باروت انسانی بوده ام... فقط در انتظار انفجار هستم."

روز پنجشنبه تلویزیون یادواره های قربانیان، آلیسون پارکر خبرنگار ۲۴ ساله، و آدام وارد، فیلمبردار ۲۷ ساله را پخش کرد.

تیرانداز پارکر و وارد را درحالی که با یک بازرگان محلی در ناحیه اسمیت ماونتین لیک، در نزدیکی روآنوک، در حدود ۳۷۵ کیلومتری جنوب غربی واشنگتن مصاحبه می کردند، هدف گرفت.

بیانیه ای که فلاناگان برای شبکه ای بی سی فرستاد، به تفصیل شرح می دهد که او به دلیل دگرباشی جنسی و سیاهپوست بودن با تبعیض روبرو بود.

فلاناگان در ۲۰۱۳ از تلویزیون WDBJ اخراج شد. پیشتر، در سال ۲۰۰۰ او در پی شکایت هایی از رفتارش، از یک شبکه تلویزیونی در فلوریدا نیز اخراج شده بود.

پارکر و وارد در صحنه تیراندازی جان سپردند. زن بازرگان که با او مصاحبه می شد، از پشت هدف گلوله قرار گرفت، اما جان بدر برد.

XS
SM
MD
LG