لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۲

امنیت جهانی از طریق مشارکت و همکاری


در بیشتر ده های قرن گذشته اختلاف ها و شکاف های ایدئولوژیک آشکارا تشریح و کوشش های مشارکت ژئوپلیتک به خوبی تعریف شدند.

اما جهان تغییر کرده است ، و چالش هایی که ما در قرن بیست و یکم با آنها روبرو هستیم با هرآنچه جهان در گذشته شاهد بوده کاملا فرق می کند. برای رویارویی با چالش های جدید، ما باید شکل ارجحیت های خود را عوض کنیم، و استراتژی های دفاعی جدیدی فراهم آوریم.

لئون پانه وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در نهاد پژوهشی صلح یادآور شد در حالی که ایالات متحده در گذشته اغلب نقش اصلی دفاع از دیگران را برعهده می گرفت و نیروهای عظیمی را به مواضع مشخص در سراسر جهان می فرستاد، تقویت مشارکت مارا قادر خواهد ساخت بهتر با انواع چالش ها برخورد کنیم.

بهبود همکاری و تقویت شریکان ما، مقصود اصلی استراتژی جدید، تقویت مشارکت در قرن ۲۱ است. ما باید رویکرد مشترکی را برای امنیت در میان نهادهای دولت آمریکا و هم در میان متحدان، شریکان و سازمان های چند ملیتی برگزینیم.

لئون پانه تا گفت: در حالی که آمریکا به تغییر روند وقایع در عراق و افغانستان کمک کرد، در یمن، در شاخ افریقا و در فیلیپین با تروریسم روبرو شد، و در عملیات ناتو که به سقوط قذافی کمک کرد شرکت داشت ، رویکرد کار با دیگران و از طریق آنها فقط بر اهمیت ماموریت ما در دفاع از کشورمان افزوده است.

وزیر دفاع آمریکا گفت: روشن است حتی در حالی که ما صفحه ای را در یک دهه جنگ ورق می زنیم، فضای امنیت بین المللی همچنان پیچیده و تهدید کننده باقی خواهد ماند. اما در نگاهی به هر چالشی که با آن روبرو هستیم، روشن می شود ما متحدان و شریکان بسیاری داریم که به کمک به پیشبرد یک نگرش امنیتی مشترک علاقه مند هستند و ما وقتی آنها قادر باشند به ما کمک کنند، امن تر هستیم.

در حالی که آمریکا به چالش های قرن بیست و یکم پاسخ می دهد، قدرت آن به
توانایی اش برای اداره و هدایت ، به متحدان و شریکانی کارآمد بستگی دارد که حاضر باشند بخشی از بار امنیت جهانی را به دوش بگیرند.
XS
SM
MD
LG