لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۱

استقبال ایران از نامزدی هیگل برای وزارت دفاع امریکانامزد باراک اوباما رییس جمهوری امریکا برای وزارت دفاع در دوره دوم زمامداریش، موجب ناراحتی دراسراییل و امیدواری در ایران برای " تغییرات عملی" شده است.

رییس پارلمان اسراییل می گوید در مورد نامزدی چاک هیگل، سنانور جمهوریخواه سابق، به دلیل موضع او نسبت به اسراییل نگران است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روون ریولین روز سه شنبه در بیانیه ای گفت نامزدی هگل "نه فقط بر اسراییل بلکه برموازنه نیروهای استراتژیک جهانی تاثیرمی گذارد."
او اظهارنظر می کند که نمی توان " امنیت امریکا را ازامنیت و ثبات خاورمیانه جدا کرد و تهدید ایران خطرعمده ای برای امریکا است."

با این حال، یاد آور می شود نامزدی هیگل خطری برای مناسبات راهبردی بین اسراییل وامریکا نیست، واو یقین دارد تشکیلات امنیتی اسراییل راهی برای کاربا هیگل پیدا خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و ایهود باراک وزیر دفاع اسراییل هنوز در باره نامزدی هیگل اظهار نظر نکرده اند.

در ایران، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه گفت تهران امیدوار است تایید هگل به " تغییرات عملی" در سیاست خارجی امریکا منجر شود.

مواضع هگل نسبت به برنامه اتمی ایران و مناسبات با فلسطینیان، با دولت اسراییل مغایرمی نماید، و منتقدینش می ترسند انتصاب او برفشار براسراییل برای دادن امتیازات ناخواسته بیافزاید.

انتظار می رود هگل با مبارزه سختی برای تایید خود درسنا روبرو شود.

آقای اوباما روز دوشنبه هگل را برای وزارت دفاع و جان برنان مشاور ضد تروریسم را برای ریاست سی آی ا نامزد کرد.
/
رییس جمهوری هگل را " رهبری که سربازان ما شایسته آن هستند" نامید . همچنین گفت او " سنت دوحزبی را که ما در واشنگتن بیشتر به آن به نیاز داریم " نشان می دهد.
XS
SM
MD
LG