لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۹

کشف نامه محتوی ماده سمی ریسین برای اوباما


مقامات پلیس آمریکا می گویند آزمایش مقدماتی نامه ای که برای باراک اوباما رییس جمهوری فرستاده شده نشان داد به ماده سمی ریسین آلوده بود. ظرف دو روز این دومین پاکت مشکوک برای سیاستمداران آمریکا است که کشف می شود.

اداره آگاهی فدرال – اف بی ای – می گوید پاکتی که برای پرزیدنت اوباما فرستاده شده بود بی درنگ توسط پرسنل سرویس مخفی آمریکا قرتطینه شد و تحقیقاتی در هماهنگی با اف بی آی در جریان است.

مقامات می گویند دلیلی نیست که باورکنند نامه های مشکوک به بمب گذاری در بوستون ارتباط دارد. آنها همچنین یاد آور می شوند آزمایشات برای ریسین که گاهی نادرست از کاردرمی آید عادی است.

روز سه شنبه، در نامه جدا گانه ای برای برای سناتور راجر ویکر، ماده سمی بالقوه کشنده ریسین پیدا شد

یکی ازساختمان های کنگره موقتا بسته شده است.

اف بی آی گفت درحالی که درآزمایشات مقدماتی نتایج قاطعی به دست نمی آید، به آزمایش های بیشتر نیازاست. پلیس کنگره گفت آزمایشات بیشتری درجریان است.

نامه ای که برای سناتور ویکر فرستاده شد در سه تجزیه وتحلیل جداگانه از نظر آلودگی به ریسین مثبت تشخیص داده شد. مسئول اموراداری وحفاظتی سنا گفت نامه در ممفیس، در ایالت تنسی، پست شده بود.

پلیس کنگره می گوید تحقیقات مشترکی را با اف بی آی آغاز کرده است.

ماده ریسین در سال ۲۰۰۴ نیز درپستخانه سنا پیدا شد و مقامات امنیتی را واداشت دو ساختمان اداری سنا را موقتا ببندند. ریسین بسیار سمی است، و فقط یک قطره کوچک آن برای کشتن فردی کافی است.

کشف نامه در روز سه شنبه، خاطرات پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را زنده کرد، زمانی که نامه های آلوده به آنتراکس در ادارات پست، اتاق های خبر و دفاتر کنگره پیدا شد. پنج نفر جان سپردند و چند نفر دیگر بیمار شدند.

اف بی آی آنها را به یک دانشمند دولت آمریکا که در ۲۰۰۸ خودکشی کرد نسبت داد.
XS
SM
MD
LG