لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

پیشبرد مشارکت با آمریکای لاتین


اینده ایالات متحده آمریکا به آینده کشورهای آمریکای لاتین گره خورده است. به سخن پرزیدنت اوباما، تاریخی غنی و مشترک، ارتباط های فرهنگی و همجواری ما را به یکدیگر پیوند می زند. و در حالی که به آینده می نگریم، مهم است این رشته ها را از راه هایی که به سود تمام شریکان باشد محکم کنیم.

فرانسیسکو سانچز، معاون وزارت بازرگانی آمریکا برای تجارت بین المللی اخیرا در توضیحاتی در کمیته مناسبات خارجی سنا گفت ایالات متحده مشارکت های بازرگانی متعددی با همسایگانش تشکیل داده که به سود تمام طرف ها است.

او گفت: توافق های تجارتی ما با امریکای لاتین، که بیش از ۷۰ درصد تجارت منطقه ای امریکا را در بر می گیرد، از حذف تعرفه ها فراتر می رود. موانع تعرفه ای و غیر تعرفه ای را بر می چیند، حفاظت های نیرومند از حقوق مالکیت معنوی را ممکن می سازد و شفافیت، قابلیت پیش بینی و همکاری فراهم می آورد.

آمریکا و شریکانش در امریکای لاتین فعالانه سعی دارند به شماری از چالش هایی که در راه حفظ یک جوّ بازرگانی مولّد وجود دارد – از جمله نبود ساختارهای کافی، رویِهّ های گمرکی منسوخ، فساد، و حفاظت ناکافی از حقوق مالکیت معنوی - بپردازند.
برای مثال، امریکا با مکزیک در تنظیم مقررات، حقوق مالکیت معنوی، و کارآمد تر ساختن زنجیره های رساندن تدارکات در امریکای شمالی با بهبود تاسیسات و ساختارهای مرزی کار می کند.

با هوندوراس، السالوادور و کاستا ریکا نیز برای نوسازی و اصلاح گمرکات در امریکای مرکزی همکاری دارد. و با برزیل برای توسعه و تقویت تجارت دو جانبه، و تقسیم بهترین شیوه ها کار می کند.

سانچز گفت : در نهایت، هدف ایالات متحده و تمام شریکان ما در آمریکای لاتین تقسیم کامیابی و موفقیتی است که از طریق مشارکت بوجود آید و ایده آل ها و ارزش های مشترک آنرا هدایت کند.

پرزیدنت اوباما در اجلاس رهبران کشورهای آمریکایی در ماه آوریل گفت: گسترش تجارت و توسعه که برای همه ما شغل بوجود آورد، از امنیت شهروندان ما دفاع کند، و حامی دمکراسی و حقوق بشر باشد، پیشرفتی است که همه ما به اتفاق به آن نائل شده ایم. کاری است که باید به اتفاق ادامه دهیم.. می توانیم جلوتر برویم.. و همچنان کار ایالات متحده به عنوان شریک و دوست شما خواهد بود.
XS
SM
MD
LG