لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۴

دیوید پترایوس در کمیته مجلس نمایندگان توضیح می دهد


دیوید پترایوس رییس سابق سازمان مرکزی اطلاعات امریکا در یک کمیته کنگره در باره حمله مرگبار به کنسولگری امریگا در بنغازی توضیح می دهد.

پترایوس، که یک هفته پیش در پی فاش شدن رابطه او با پولا برادول، نویسنده کتاب زندگینامه اش استعفا داد، روز جمعه در جلسه محرمانه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان حاضر خواهد شد. جریانات اخیر نگرانی هایی را نسبت به امکان رخنه در امنیت ملی پیش آورده است.

پترایوس درباره سفرش به لیبی برای تحقیق در مورد حمله ای که به مرگ سفیر امریکا و سه مقام دیپلماتیک دیگر منجر شد، بحث خواهد کرد. او همچنین موافقت کرده است در جلسه کمیته اطلاعات سنا شرکت کند. دایان فاینشتین، رییس کمیته می گوید هنوز تاریخی تعیین نشده است.

پترایوس پیش از آن که ناگهان استعفا دهد قرار بود امروز – پنجشنبه - در کمیته سنا شهادت بدهد. مایکل مورل کفیل سی آی ا ، همراه با جیمز کلپر، مدیر امنیت ملی، بجای پتریوس حضور خواهد یافت.

بسیاری از قانون گذاران در این باره که آیا امنیت در کنسولگری کافی بود یانه ، و آیا دولت اوباما سعی داشت برای پرهیز از هر ناراحتی پیش از انتخابات۶نوامبر اطلاعات را مخفی کند، ابراز نگرانی کرده اند.
XS
SM
MD
LG