لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۰

نیاز به افزایش کمک های انسانی برای سوریه


سازمان ملل متحد در کوشش برای تامین هزینه های رساندن کمک های انسانی فوری به سوریه، روز ۲۶ تیر چهارمین مجمع انسانی سوریه را در ژنو تشکیل داد.
در حال حاضر نبود دسترسی به نیازمندان به دلیل ادامه خشونت و نبود پول کافی، بزرگترین موانعی است که در برابر سازمان های امداد قرار دارند. دو درخواست سازمان ملل متحد برای پول – ۱۸۰ میلیون دلار جهت پاسخگویی به نیازها در داخل سوریه و ۱۹۲ میلیون دلار برای کمک به آوارگان در ترکیه، لبنان، اردن و عراق – بین ۲۱ و ۲۶ درصد برآورده شده است.
در حالی که قیام ۱۷ ماهه علیه بشار اسد ادامه دارد ، خشونت شدت می گیرد. امروز، حدود یک و نیم میلیون سوری به کمک فوری نیاز دارند. بسیاری در خانه هایشان مانده اند، اما هزاران نفر ناچار شده اند فرار کنند. بین ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار نفر در داخل سوریه در بدر شده اند، و ۱۱۶ هزار نفر در کشورهای همسایه، ترکیه، اردن، لبنان و عراق پناه گرفته اند.
ایالات متحده امریکا هر راهی را جهت فراهم آوردن کمک برای کسانی که خشونت بر آنها اثر گذاشته است دنبال می کند. در سال مالی جاری، میزان کمک امریکا به کاهش بحران به تقریبا ۶۴ میلیون دلار بالغ می شود.
از این مبلغ، برنامه جهانی غذا ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دریافت کرد، ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار در اختیار سازمان های غیر دولتی قرار گرفت، در حالی که ۸ میلیون و۵۰۰ هزار دلار به کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان سازمان ملل متحد پرداخت شد. کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر سوریه ۸ میلیون دلار دریافت کردند، و یک آژانس سازمان ملل متحد که برای تامین نیازهای آوارگان فلسطینی در خاورمیانه کار می کند ۳ میلیون دلار گرفت. ۷۵۰ هزار دلار به یونسکو پرداخت شد.
XS
SM
MD
LG