لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

مایک پنس: دولت ایالات متحده بسیار قاطع در برابر تهدید ایران ایستاده است


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۹ فروردین در پیامی در توئیتر گفت: «امروز و با اعلام رسمی رئیس جمهوری ایالات متحده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار گرفت.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: «دولت ما قاطع و محکم در برابر تهدید ایران ایستاده است و ما به اعمال فشار حداکثری ادامه می‌دهیم، تا [این فشار] باعث توقف صدور تروریسم از سوی ایران به سراسر جهان شود.»‌

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۹ فروردین در بیانیه‌ای به طور رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. این نخستین بار است که ایالات متحده واحد نظامی یک دولت را به عنوان یک گروه تروریستی تعیین کرده است.

به گفته وزیر خارجه آمریکا، تصمیم پرزیدنت ترامپ برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریسم ایالات متحده، از یک هفته دیگر به شکل رسمی به اجرا گذاشته می‌شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرده است: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابزار اصلی دولت ایران برای هدایت و اجرای کارزار تروریسم بین‌المللی آن [رژیم] است.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیرون از مرزهای ایران مسئول عملیات نظامی در سوریه، لبنان، عراق، و یمن است. در داخل کشور نیز نیمی از اقتصاد و نیروهای امنیتی و نظامی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

عربستان سعودی و بحرین نیز در ماه اکتبر گذشته سپاه پاسداران و مقامات نظامی نیروی قدس را به فهرست گروه‌ها و اشخاص دخیل در تروریسم اضافه کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
XS
SM
MD
LG