لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۳

پلیس فرانسه در پاریسِ تحت قرنطینه با ناآرامی‌ها برخورد می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پلیس پاریس با افزایش نسبی ناآرامی ها در حومه دردسرآفرین آن شهر روبرو است و پس از ترقه‌بازی‌ها و آتشبازی‌های به راه افتاده برای شکستن قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، شمار اندکی را بازداشت کرده است.

این هفته در حومه پاریس چند مورد سوزاندن خودرو و سطل‌های زباله و نیز انفجار ترقه و مواد آتش‌بازی مشاهده شد که البته با خشونت‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

پلیس پاریس می گوید سه شنبه شب در دو محله در حومه پاریس ۹ نفر را که مظنون به حمل مواد آتش زا و یا تجمع برای دست زدن به خشونت بودند، بازداشت کرده است.

یکی از عوامل احتمالی محرک این اعتراضات تصادف یک خودروی پلیس با یک موتورسوار در هفته گذشته بود که به مجروح شدن موتورسوار منجر شد. پلیس گزارش داد پس از آن تصادف در شنبه شب اشیائی به سوی افسران پلیس پرتاب شده بود.

قرنطینه فرانسه از ۱۷ مارس در جریان بوده و تحمل آن، به خصوص برای خانواده های ساکن آپارتمان های کوچک محله‌های فقیرنشین حومه پاریس، دشوار بوده است. قرنطینه و گشت پلیس برای اطمینان از عمل به دستورات دولت باعث تعطیلی کسب‌و‌کارهای زیرزمینی شامل قاچاق مواد مخدر و دیگر بزهکاری‌ها در آن محله‌ها شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG