لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۰

دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتیِ در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد تظاهرات برگزار کردند


دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتیِ در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد تظاهرات برگزار کردند
دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتیِ در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد تظاهرات برگزار کردند

چند صد نفر از دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتیِ تهران در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد در اين دانشگاه راهپيمايی اعتراضی کردند

تصاوير منتشر شده از دانشگاه شهيد بهشتی تهران در روز دوشنبه نشان می دهد چند صد نفر از دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتیِ تهران، صبح روز دوشنبه در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد در اين دانشگاه دست به راهپيمايی اعتراضی زدند و شعار هايی عليه وی و در حمايت از ميرحسين موسوی سردادند.

به گزارش منابع خبری، آقای احمدی نژاد برای شرکت در مراسمی تحت عنوانِ همايش ِتجليل از اساتيدِ نمونه به دانشگاه شهيد بهشتی رفته بود اما منابع نزديک به اصلاح طلبان می گويند حضور وی در دانشگاه از پيش اعلام نشده بود.

همچنين گزارش شده است در پی تجمع اعتراضی دانشجويان، نيروهای عضو سازمان بسيج تلاش کردند دانشجويانی را که شعار می دادند، دستگير کنند اما با دخالت و تلاش ديگر دانشجويان، دانشجويان دستگير شده آزاد شدند.

به گزارش منابع خبری اعتراض دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتی نسبت به حضور محمود احمدی نژاد تا لحظۀ خروج وی از اين دانشگاه ادامه يافت. مخالفان دولت همچنين می گويند که دانشجويان در چند دانشگاه ديگر ايران نيز در اعتراض به اعدام روز يکشنبۀ چند شهروند کُردِ ايرانی شعار هايی در محکوميت اين اعدام ها سر دادند.

همزمان در خارج از کشور نيز ایرانیان خشمگینی که به این اعدام ها معترض هستند روز های یکشنبه و دوشنبه در اروپا و امريکا در شهرهای لندن، پاریس، لوس آنجلس و ديگر شهر های جهان تظاهرات برپا کردند.

بدرالسادات مفيدی مفيدی روزنامه نگار در شرايط سخت در زندان است

خانواده بدرالسادات مفيدی روزنامه نگار و دبير انجمن صنفی روزنامه نگاران می گويند روز پنجشنبه در ملاقات با خانم مفيدی متوجه شده اند که يکی از دندانهايش شکسته و لثۀ وی نيز عفونت کرده است. اين روزنامه نگار که از ناراحتی قلبی رنج می برد تاکنون موفق به درمان نشده است. خانواده خانم مفيدی در مصاحبه ای با وب سايت کلمه از دادستان تهران پرسيده اند که چرا از تبديل قرار بازداشتِ بدرالسادات مفيدی جلوگيری می شود؟ خانوادۀ خانم مفيدی همچنين به دادستان تهران يادآوری کرده اند که دو ماه پيش قول داده بود تکليف او را روشن کند.

مازيار بهاری روزنامه نگار ايرانی- کانادايی به ۱۳ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است

مازيار بهاری که از سوی نشريۀ نيوزويک برای پوشش خبری انتخابات رياست جمهوری به ايران سفر کرده بود درجريان حوادث پس از انتخابات بازداشت شد. مازيار بهاری پس از ۱۱۸ روز زندان و سپردن ۳۰۰ ميليون تومان وثيقه آزاد شد. او مدتی پيش اعلام کرد که از سوی دولت ايران تهديد شده است و اکنون در غيابش شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی او را به ۱۳ سال زندان محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG