لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۸

مسابقه خوردن پنکیک موجب مرگ یک دانشجو شد


یک زن دانشجوی ۲۰ ساله بعد از شرکت در مسابقه خوردن پنکیک یا همان کیک تابه ای، در بیمارستان درگذشت. او دختر یکی از قربانیان حمله تروریستی یازده سپتامبر در نیویورک بود.

ماجرا این بود که دانشجوی ۲۰ ساله در طول مسابقه خوردن پنکیک در دانشگاه «سیکرت هارت» ایالت کنتیکت آمریکا، دچار حالت خفگی شد. او سریع بستری شد اما چند روز بعد در بیمارستان نیویورک سیتی در گذشت.

نام این دانشجوی نگون بخت، «کیتلین نلسون» است که اهل شهر کلارک ایالت نیوجرسی است. او در مسابقه پنکیک خوری، در حالیکه تند تند و به سرعت پنکیک ها را پشت سر هم می بلعید، غذا در گلویش گیر کرد و دچار حالت خفگی شد. بعد از این ماجرا او را به بیمارستان منتقل کردند.

باب کالاماراس، افسر پلیس منطقه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که دو دانشجوی پرستاری که خودشان نیز در این مسابقه شرکت داشتند، سریع شروع به انجام عملیات نجات و کمک های اولیه کردند تا اینکه پلیس و آمبولانس برسد.

آقای کالاماراس گفت: «حادثه غم انگیزی بود که از یک رویداد تفریحی آغاز شد. ماجرای خیلی تاسف آوری بود.»

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خانم نلسون پس از این حادثه در وضعیت حاد ولی ثابت به سر می برد و به بیمارستان پرسبیترین نیویورک - مرکز درمانی دانشگاه کلمبیا منتقل شد که دو روز بعد در همانجا درگذشت.

دانشجویان و استادان دانشگاه «سیکرت هارت» برای نلسون که دانشجوی سال سوم رشته مددکاری اجتماعی بود، مراسم دعا و یاد بود برگزار کردند.

به نقل از آسوشیتدپرس، جیمز نلسون، پدر خانم نلسون، در ۴۰ سالگی در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر در شهر منهتن نیویورک کشته شد. او افسر پلیس اداره بندرداری نیوجرسی و نیویورک بود و یکی از افرادی بود که در حال کمک کردن به مردمی که زیر آوار ساختمان مرکز تجاری جهان گیر افتاده بودند، جان باخت.

کیتلین نلسون هنگام مرگ پدرش تنها ۵ سال داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG