لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸

حمايت بان کی مون از تشکيل کشور مستقل فلسطينی


حمايت بان کی مون از تشکيل کشور مستقل فلسطينی
حمايت بان کی مون از تشکيل کشور مستقل فلسطينی

بان کی مون، دبير کل سازمان ملل متحد، بار ديگر حمايت خود را از تشکيل کشور مستقل فلسطينی اعلام داشت و گفت در اين کار بيش از حد کوتاهی شده است.

آقای بان درسخنان روز چمعه خود از تشکيل يک «فلسطين مستقل و برخوردار از حاکميت» جانبداری کرد، اما افزود عضويت اين کشور مستقل در سازمان ملل متحد «امری است که کشورهای ديگر بايد درباره آن تصميم بگيرند.»

روز پنجشنبه رهبران فلسطين در حوزه روابط عمومی در زمينه جلب پشتيبانی کشورها از عضويت شان در سازمان ملل متحد تلاش گسترده ای به عمل آوردند. در اين زمينه نزديک به يکصد مقام و فعال فلسطينی در برابر دفتر سازمان در رام الله راه پيمايی کردند، و نامه ای خطاب به آقای بان تسليم دفتر سازمان ملل کردند. در اين نامه از آقای بان خواسته شده بود که از عضويت کشور مستقل فلسطينی در سازمان ملل حمايت کند.

آقای بان قبلاً خواستار گفتگو برای حل اين مسأله شده بود.

رهبران فلسطينی در نظر دارند پيشاپيش بيستم سپتامبر تظاهرات اعتراض آميزی برگزار کنند. قرار است روز بيستم سپتامبر محمود عباس، رييس تشکيلات خود گردان فلسطينی، رسماً درخواست عضويت در سازمان ملل متحد را به اين سازمان تسليم کند.

رأی مجمع عمومی در موافقت با عضويت دولت فلسطينی بيشتر جنبه نمادی دارد؛ اما حمايت بين المللی را در تشکيل يک کشور فلسطينی، افزايش خواهد داد.

XS
SM
MD
LG