لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۰:۵۸

سازمان ملل: هائیتی به خدمات هواشناسی مناسب نیاز مبرم دارد


مقامات هواشناسی سازمان ملل اعلام کرده اند هائیتی پیش از فرارسیدن قریب الوقوع فصل های بارانی و وزش گردباد و توفان، به خدمات هواشناسی مناسب نیاز مبرم دارد تا بتواند از وقوع فجایع طبیعی بیشتر پیشگیری کند.

بنا به گفته «سازمان هواشناسی جهانی سازمان ملل» تجهیزات پیش بینی شرایط جوی هائیتی بر اثر وقوع زلزله ماه گذشته تخریب شده اند و پیش بینی و هشدارهای اولیه برای برنامه ریزی به منظور اقدام اضطراری بسیار حیاتی است.

«سازمان هواشناسی جهانی سازمان ملل» می گوید نود درصد فجایعی که هائیتی را فلج کرده اند، به تغییرات جوی و تجهیرات هواشناسی مربوط بوده اند. مواردی همچون وقوع سیل، تندباد، خشکسالی و یا رانش زمین از جمله این فجایع طبیعی هستند.

بر اساس ارزیابی این سازمان، هزینه تعمیر و بازسازی خدمات اولیه مربوط به پیش بینی تغییرات جوی و هواشناسی در هائیتی یک میلیون دلار خواهد بود.

درهمین ضمن، وزارت امور خارجه ایالات متحده از مردم آمریکا خواسته است تا به طور جدی از سفر به هائیتی اجتناب کنند.

مقامات روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای خاطر نشان کردند خسارات ناشی از زلزله، ساختارهای زیر بنایی اصلی این کشور را ویران و دسترسی به خدمات اولیه را محدود کرده و باعث کمبود غذا، آب و دیگر منابع حیاتی شده است.

مقامات همچنین خاطر نشان کرده اند مسافران با وجود حسن نیت، باری بر شانه سیستم هائیتی خواهند بود که هم اکنون برای کمک به افراد نیازمند با چالش های بسیار روبروست.

XS
SM
MD
LG