لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۴

هشدار آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد درباره نا آرامی های یمن


آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد درباره «افزایش هشدار دهنده» در مبارزات میان قبایل حامی دولت و شورشیان شیعه «حوثی» در شمال یمن هشدار داد.

یک سخنگوی دفتر کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز سه شنبه گفت گزارش هایی دریافت کرده است دایر بر این که طی ده روز گذشته در این منطقه ۲۰ نفر کشته شده اند.

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، درگیری های اخیر در شمال یمن، وخیم ترین درگیری ها در نزدیکی مرز یمن با عربستان سعودی از زمان امضای آتش بس ماه فوریه میان نیروهای دولتی و شورشیان حوثی است.

خشونت ها همچنین در جنوب یمن نیز جریان داشته است، جایی که مقامات در دو جبهه جداگانه علیه جدایی طلبان و شورشیان القاعده مبارزه می کنند.

مسئولان می گویند انفجار در نزدیکی شهر لادار در روز سه شنبه، یک سرباز را به کشتن داد و دست کم دو تن دیگر را مجروح کرد. مسئولان و شاهدان عینی می گویند انفجار یک گشت نظامی را هدف قرار داده بود.

نا آرامی اخیر پس از آن رخ می دهد که دریادار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک آمریکا شاخه القاعده در یمن را «تهدیدی جدی» برای ایالات متحده توصیف کرد و گفت این شاخه شبه نظامی طی دو سال گذشته خطرناک تر شده است.

XS
SM
MD
LG