لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۲

سازمان ملل: سهمیه غذایی ۸۰۰ هزار نفر از آوارگان تا ۶۰ درصد کاهش یافت


سازمان ملل متحد می گوید سهمیه غذایی نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از پناهندگان در آفریقا به دلیل کمبود منابع کمک های جهانی کاهش یافته است. بیم آن می رود که این پناهندگان در آستانه گرسنگی قرار بگیرند.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که علاوه بر مشکلات مالی، شرایط امنیتی و مشکلات تدارکاتی این وضعیت را بدتر کرده است.

«برنامه جهانی غذا» یک نهاد سازمان ملل متحد، و همچنین «کمیساریای امور پناهندگان» نهاد دیگر سازمان ملل متحد می گویند کاهش سهمیه غذایی پناهندگان که تا ۶۰ درصد صورت گرفته، باعث می شود وضعیت فعلی غیرقابل قبول سوءتغذیه، کوتاهی قد، و کم خونی، مخصوصا برای کودکان، در شرایط بدتری قرار بگیرد.

ارتارین کازین، مدیر برنامه جهانی غذا و آنتونیو گوترس، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در نشستی که با نمایندگان کشورها در ژنو برگزار شد، خواستار یک کمک فوری ۱۸۶ میلیون دلاری تا پایان سال ۲۰۱۴ شدند تا «برنامه جهانی غذا» سهمیه غذایی پناهندگان را به شرایط قبل برگرداند و از کاهش های دیگر جلوگیری کند.

کمیساریای امور پناهندگان نیز خواستار یک ۳۹ میلیون دلاری دیگر برای کمک های تغذیه ای به پناهندگانی که در آفریقا دچار سوءتغذیه هستند، شد.

بسیاری از پناهندگان در آفریقا برای زندگی به «برنامه جهانی غذا» متکی هستند.

بر اساس گزارش ها، در قاره آفریقا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار پناهنده در ۲۰۰ کمپ در ۲۲ کشور به کمک های مرتب غذایی سازمان ملل متحد وابسته هستند. از این تعداد، سهمیه غذایی حدود یک سوم آنها تا ۶۰ درصد کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG