لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۷

"دروازه هند" هم در حمایت از زنان نارنجی شد


دروازه هند در دهلی نو که در بخشی از کمپین سازمان ملل در محکومیت خشونت علیه زنان و دهتران، به رنگ نارجی نورافشانی شده است - ۴ آذر ۱۳۹۴

ایندیا گیت یا دروازه هند در قلب پایتخت و شبکه متروی دهلی نو به صدها مکان دیگر در سراسر جهان پیوست که جهت حمایت از کمپین سازمان ملل محتد برای پایان دادن به اعمال خشونت علیه زنان و دختران، به رنگ نارنجی در آمده‌اند.

وبسایت شبکه خبری ان.دی.تی.وی هند روز چهارشنبه در گزارشی نوشت، ایندیا گیت به رنگ نارنجی نورافشانی خواهد شد و در دو خط پر تردد مترو پایتخت هم پیام‌هایی درباره پایان دادن به خشونت علیه زنان نصب خواهد شد.

این اقدام در راستای کمپین "جهان را نارنجی کن" در بیش از هفتاد کشور دنیا با ابتکار سازمان ملل متحد انجام گرفته است.

این کمپین از امروز چهارشنبه ۲۵ نوامبر (چهارم آذر ماه) همزمان با فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان، آغاز شد و به مدت شانزده روز ادامه خواهد یافت.

مدیر اجرایی امور زنان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای به همین مناسبت، خشونت علیه زنان و دختران را جدی‌ترین موارد نقض حقوق بشر دانست و گفت این موضوع هم علت و هم معلول تبعیض و نابرابری جنسیتی بوده و اکنون باید بر پیشگیری از تمرکز کرد.

پامزیل ملامبو انگوکا قرار است در طول دوره شانزده روزه این کمیپن، به چند کشور از جمله برزیل٬ کنگو٬ اسپانیا و ترکیه سفر و درباره فراگیری خشونت علیه زنان در سطوح مختلف از جهانی گرفته تا محلی سخنرانی کند.

XS
SM
MD
LG