لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۴

آمریکا از پرونده حقوق بشری خود دفاع می کند


آمریکا از پرونده حقوق بشری خود دفاع می کند
آمریکا از پرونده حقوق بشری خود دفاع می کند

ایالات متحده آمریکا در برابر انتقادهای بین المللی، از پرونده حقوق بشری خود دفاع کرده است، اما می پذیرد که در سیستم آن نقایصی وجود دارد.
در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، متحدان و دشمنان آمریکا به یک سان، واشنگتن را سرزنش کردند.
آنها از آمریکا خواستند مجازات مرگ را لغو کند، شکیبایی مذهبی را بهبود بخشد، تبعیض بر اساس ویژگی های ظاهری افراد را متوقف سازد و درباره ادعاهای بدرفتاری سربازان آمریکایی در خارج تحقیق کند.
استر بریمر، معاون وزارت امور خارجه آمریکا به شورا گفت «این مردم ما هستند که ما در نهایت به آنها پاسخگو هستیم»، اما اهمیت گفت و شنود با ملت های دیگر را پذیرفت.
واشنگتن همچنین با رگبار انتقاد از پرونده حقوق بشری خود در جریان جنگ در افغانستان و عراق، و بازداشت و بازجوئی مظنونین به تروریسم روبرو شد.
این نخستین بار است که شورای ۴۷ نفری حقوق بشر، آمریکا را زیر سئوال می کشد.
کشورهای اطراف جهان همچنین از آمریکا خواستند زندان گوانتانامو را ببندد.
پیش از گشایش بحث ها در روز جمعه، آمریکا تبعیض علیه سیاهپوستان و اسپانیایی تبارها را، و یک سیتم مهاجرتی «ورشکسته» را قبول کرد، اما از پرونده خود در آزادی مطبوعات، آزادی از آزار مذهبی، آزادی کارگران برای تشکیل اتحادیه وسازمان های کارگری، و قادر ساختن متهمان و مجرمین به استفاده از حقوق قانونی خود دفاع کرد.
در گزارش گفته می شد آمریکا با القاعده «در جنگ» است، اما تمام مقررات و قوانین داخلی و بین المللی در مناقشات مسلحانه را رعایت خواهد کرد.
«هارول کوه»، مشاور حقوقی وزارت امور خارجه آمریکا، تاکید کرد که ایالات متحده «از شکنجه استفاده نمی کند و نخواهد کرد.»
یک گزارش ۴۰۰ صفحه ای گروه های طرفدار حقوق بشر متهم می کند که نابرابری های نژادی، قومی، و جنسیتی در آمریکا ادامه دارد.
مایکل پوزنر، مدیرکل وزارت امور خارجه آمریکا در امور حقوق بشر، پذیرفت که در دمکراسی آمریکا «نقایص و کاستی هایی» وجود دارد.

XS
SM
MD
LG