لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۷

در واشنگتن چه می گذرد؟ (هفدهم آوریل)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (هفدهم آوریل)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (هفدهم آوریل)

آمریکا به تلاش های خود برای مدیریت صحیح و رفرم بیشتر سازمان ملل متحد همچنان ادامه می دهد. سوزان رایس رئیس هیئت نمایندگی دائمی آمریکا روز یکشنبه ۲۸ فروردین در اطلاعیه ای گفت « من از این که شب گذشته سنای آمریکا جوزف تورسیلا، منتخب پرزیدنت اوباما را برای نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل متحد در امور مدیریت و رفرم تاًیید کرده است؛ بسیار خوشحال هستم».

ایالات متحده که بیشترین در صد را نسبت به کشورهای دیگر در تاًمین بودجه سازمان ملل متحد بر عهده دارد، اخیراً در جهت پیشبرد منافع آمریکا در سازمان ملل متحد گام برداشته است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در اطلاعیه روز ۲۸ فروردین خود گفت ایالات متحده قاطعانه در جهت مؤثرتر بودن سازمان ملل متحدی که بتواند بیشتر ارزش کمک های مالی را درک کند، از کشمکش ها جلوگیری کند، ناقضان حقوق بشر را در تنگنا قرار دهد، دموکراسی را گسترش دهد و خدمات پزشکی و مواد غذائی را در اختیار همه قرار دهد؛ گام بر می دارد.

سوزان رایس سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین میگوید چارچوب کار نماینده جدید آمریکا و گروه وی، تحت نظم در آوردن بودجه آن سازمان و همچنین بتحرک در آوردن فرهنگ محیط کار بسوی شفافیت و پاسخگوئی بیشتری خواهد بود.

خانم رایس می گوید در دولت آمریکا، ما بر این تلاش هستیم تا اطمینان یابیم پولی که از سوی مالیات دهندگان آمریکائی ( به بودجه سازمان ملل متحد) پرداخت می شود؛ هشیارانه به مصرف خواهد رسید.

خانم رایس سفیر آمریکا قبلاً گفته بود آن چه که پرزیدنت اوباما آن را « دوران جدیدی از همکاری و مشارکت» نامیده است؛ به نتایج ملموسی در جهت پیشبرد سیاست خارجی و همچنین امنیت آمریکا در سازمان ملل متحد انجامیده است.

... و در چارچوب همان دوران جدید همکاری واتخاذ سیاست پرزیدنت اوباما در سازمان ملل متحد ، وی به تحریم ها علیه ایران اشاره می کند و می گوید که این تحریم ها، سخت ترین در نوع خود علیه ایران و کره شمالی بود، لحظه مهمی که در تجدید ( پیمان) جلوگیری از تولید و گسترش سلاح های اتمی بود، تحریم های شدیدی که به همراه ( قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد) برای دخالت بی سابقه جهت نجات جان مردم در لیبی بود و حمایتی که از رفراندوم صلح آمیز برای استقلال ( منطقه) جنوبی سودان بود. نتایجی که در پی سیاست همکاری بدست آمده است.

XS
SM
MD
LG