لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۲

اهمیت سرمایه گذاری در آینده جوانان


بنا به گزارش سال ۲۰۱۴ سازمان ملل متحد در باره وضعیت جمعیت جهان، نزدیک یک چهارم جمعیت ، حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر، بین سنین ۱۰ و ۲۴ سال قرار دارند. با این حال، جوانان اغلب نادیده گرفته می شوند، در روند تصمیم گیری حضور ندارند، و اغلب به نیازهایشان توجه نمی شود. گزارش می گوید این وضع نیاز به اصلاح فوری دارد زیرا جوانان و نیز اقتصادها و جوامع را به مخاطره می اندازد.

ارتباط نیرومندی بین فقر و سرمایه گذاری پایین در رفاه و توسعه جوانان وجود دارد. گزارش یادآور می شود «در اکثر کشورها، چالش ها در فرار از خشونت، یافتن کار شایسته، یا دسترسی به مدرسه مناسب و سرویس های بهداشتی ویژه جوانان، بر مشکلات آنها می افزاید» ، وضعیتی که درمقابل، به فقر دامن می زند. گزارش می گوید از هر ۱۰ جوان ۹ نفر در کشورهای کمتر توسعه یافته، که در آنها مدرسه و شغل کمیاب است، زندگی می کنند. بسیاری از دسترسی به اطلاعات و سرویس های جنسی و تنظیم خانواده محروم هستند. ان ریچارد، معاون وزارت خارجه آمریکا در امور جمعیت، آوارگان و مهاجرت، که هنگام انتشار گزارش سخن می گفت، تاکید کرد این ها سرویس هایی است که جوانان برای حفظ گزینه های خود، دنبال کردن هدف های آینده و حتی نجات زندگی شان به آنها نیار دارند.

شمار زیادی از دختران ، حدود ۳۹ هزار نفر در هر روز، قربانی ازدواج های زود رس یا اجباری می شوند. برخی از آنها هشت ساله هستند. آن گونه که معاون وزارت امور خارجه آمریکا اشاره کرد، پیامدهای ازدواج های زودرس و عدم تامین نیازهای جوانان به وسائل جلوگیری از بارداری می تواند وخیم باشد. در میان دختران ۱۵ تا ۱۹ ساله در کشورهای دارای درآمدهای پائین و متوسط، پیچیدگی های ناشی از بارداری و سقط ناسالم جنین یک عامل اصلی مرگ است. و در حالی که مرگ های ناشی از اچ آی وی برای دیگر گروه های سنی پائین می آید، در میان نوجوانان بالا می رود.

ایالات متحده آمریکا از توصیه های گزارش سازمان ملل متحد قویا حمایت می کند، از جمله متوقف شدن ازدواج های زود رس و اجباری و بارداری در سنین بالا و اقدامات زیان بار مانند ختنه زنان، جلوگیری از خشونت براساس جنسیت، پیشبرد آموزش برابر برای دختران و بهبود فرصت های شغلی برای جوانان .

معاون وزارت امور خارجه آمریکا گفت: جوانان باید از فرصت دنبال کردن رویاهای خود و پیشرفت برخوردار باشند . آن گونه که گزارش نشان می دهد، ما با کمک به جوانان برای تامین آینده شان، می توانیم آینده خود را نیز تامین کنیم.

XS
SM
MD
LG