لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

هشدار سازمان ملل متحد درباره افزایش آوارگان سوریه


آوارگان سوریه در نزدیکی مرز ترکیه
آوارگان سوریه در نزدیکی مرز ترکیه
سازمان ملل متحد هشدار می دهد در حالی که چشم اندازی از پایان مناقشه در سوریه وجود ندارد، ممکن است شمار سوری های نیازمند کمک تا اغاز سال ۲۰۱۳ از چهار میلیون نفر فراتر برود، و به اعتبارات مالی فوری برای عملیات امدادی نیاز است.

به گزارش مرکز خبری سازمان ملل متحد، جان گینگ، مدیر عملیات دفتر سازمان ملل برای هماهنگ ساختن امور انسانی، روز ۹ نوامبر در پایان جلسه مجمع امور انسانی سوریه در ژنو گفت قابل پیش بینی است که مناقشه هر قدر بیشتر طول بکشد شمار بیشتری کشته ، مجروح و آواره خواهند شد.

در جلسه، حدود ۴۰۰ نفر از کشورهای عضو سازمان ملل متحد، سازمان های منطقه ای، نهاد های بین المللی غیر دولتی و آژانس های امدادی جهان حضور داشتند.

بر اساس تخمین های سازمان ملل متحد، مناقشه سوریه که ۲۰ ماه پیش آغاز شد به مرگ دست کم ۲۰ هزار تن، اکثرا غیر نظامی، منجر شده است. بیش از ۴۰۰ هزار نفر را ناچار ساخته است به کشورهای همسایه فرار کنند و بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به کمک های فوری نیاز دارند.

مقام سازمان ملل متحد پیش بینی کرد بر اساس روندهای جاری انتظار می رود شمار آوارگان تا اوائل سال ۲۰۱۳ به ۷۰۰ هزار نفر برسد، و تعداد کسانی که به کمک نیاز خواهند داشت از ۴ میلیون نفر فراتر برود. او تاکید کرد برای ادامه عملیات انسانی، به ویژه با سرد شدن هوا، به منابع مالی بیشتر نیاز خواهد بود.

گزارش مرکز خبری سازمان ملل متحد حاکی است که در جلسه ژنو ، امریکا ۳۲ میلیون دلار کمک اضافی اعلام کرد. بریتانیا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و اعانه دهندگان دیگر مبالع نا مشخصی را تعهد کردند.
XS
SM
MD
LG