لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۲

افزایش رشد جمعیت در کشورهای در حال توسعه


سازمان ملل متحد اعلام کرد جمعیت جهان ماه آینده – ژوئیه - به ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر خواهد رسید و پیش بینی می شود که تا سال ۲۱۰۰ ميلادی به ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر برسد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اداره چشم اندازهای جمعیت جهانی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت رشد جمعیت در کشورهای در حال توسعه از ۵ میلیارد و۹۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۳ ميلادی به ۸ میلیارد و ۲۰۰ در سال ۲۰۵۰ و ۹میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر در سال ۲۱۰۰ پیش بینی می شود.

برعکس انتظار نمی رود شمار جمعیت در مناطق پیشرفته تر جهان زیاد تغییر کند، و از یک میلیارد و۲۵۰ میلیون نفر در سال جاری به یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون نفر در سال ۲۱۰۰ خواهد رسید.

گزارش سازمان ملل متحد حاکی است اگر به دلیل افزایش مهاجرت از کشورهای فقیر تر نمی بود، شمار جمعیت در کشورهای غنی کاهش پیدا می کرد.

بیشتر افزایش درجمعیت جهان بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۵۰ در کشورهای دارای نرخ بالای زاد و ولد، بیشتر در آفریقا، صورت خواهد گرفت.

درحقیقت، انتظار می رود نیمی از رشد جمعیت بین ۲۰۱۳ و ۲۱۰۰ در هشت کشور – نیجریه، هند، تانزانیا، جمهوری دمکراتیک کنگو، نیجر، اوگاندا، اتیوپی و نیز ایالات متحده آمریکا - متمرکز باشد.
XS
SM
MD
LG