لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۹

حمله افراد مسلح در نیجریه ۲۹ کشته داددر اثر حمله یک گروه از افراد مسلح به یک روستای دور افتاده در شمال شرقی نیجریه و به آتش کشیدن بخش بزرگی از آن، دست کم ۲۹ نفر کشته شدند.

ساکنان محلی و مقام های نیجریه می گویند در این حمله که روز چهارشنبه صورت گرفت، به بوکوحرام مظنون هستند. این سومین حادثه عمده ای است که در این هفته به بوکوحرام نسبت داده می شود.

در این میان، یک کمیته شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست نیجریه، برای بررسی وضع تحریم هایی علیه بوکوحرام تشکیل جلسه داده است.

سخنگوی حزب حاکم نیجریه به صدای آمریکا گفت دولت یقین دارد حمایت سازمان ملل را به دست خواهد آورد، و جهان از موضع نیجریه در سرکوب فرقه ای که در جامعه رخنه کرده است و مردم را بی دلیل می کشد، پشتیبانی خواهد کرد.

اگر هیچیک از ۱۵ عضو شورای امنیت اعتراض نکنند، بوکو حرام به ۶۲ گروه و افراد دیگر در فهرست تحریم ها خواهد پیوست.

روز پنجشنبه، گروهی از معلمان نیجریه به نشانه اعتراض به ربوده شدن بیش از ۲۷۰ دختر دانش آمور توسط بوکوحرام به خیابان ها آمدند. بیش از یک ماه است که آنها مفقود هستند.

چندین کشور وعده داده اند از نیجریه در کوشش برای یافتن دختران پشتیبانی کنند. روز چهارشنبه، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دستور داد ۸۰ پرسنل نظامی برای کمک به عملیات جستجو به کشورچاد، همسایه نیجریه، اعزام شوند.
XS
SM
MD
LG