لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

دبیر کل سازمان ملل متحد کشته شدن نوزاد فلسطینی را محکوم کرد


عکس آرشیوی از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد
عکس آرشیوی از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد

دبیرکل سازمان ملل متحد آتش زدن عمدی خانه ای در کرانه غربی رود اردن که منجر به کشته شدن یک نوزاد فلسطینی شد، را عملی «تروریستی» خواند و خودداری اسرائیل از مجازات عاملان عملیات خشونت آمیز پیاپی را مسئول این «تراژدی» دانسته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه گفت بان کی مون قتل کودک ۱۸ ماهه را به شدت محکوم می کند و خواستار آن است که عاملان حادثه به دست عدالت سپرده شوند.

وی در ادامه گفت «نبود یک روند سیاسی، سیاست غیرقانونی اسکان اسرائیل، و نیز روش سخت و غیرلازم انهدام خانه های فلسطینیان، موجب تشدید افراط گرایی خشن در بین دو طرف شده است.»

صائب عریقات از مقام های ارشد تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز حمله شب گذشته را نتیجه دهه ها چشم پوشی دولت اسرائیل از «اقدامات تروریستی شهرک‌نشینان» دانسته است.

بنا بر اعلام پلیس اسرائیل مهاجمان پنجشنبه شب بمب‌های آتش زا به سوی خانه‌ای در یکی از روستاهای نزدیک شهر نابلس پرتاب کردند و آن را به آتش کشیدند. برادر چهار ساله و همچنین پدر و مادر آن کودک ۱۸ ماهه نیز به شدت مجروح شده‌اند.

مراسم تشییع جنازه این کودک خردسالفلسطینی که علی سعد دوابشه معرفی شده است، صبح روز جمعه در روستای دوما برگزار شد. برخی شهرهای دیگر کرانه باختری هم روز جمعه شاهد برگزاری تجمع‌هایی در اعتراض به این حمله بودند.

XS
SM
MD
LG