لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۶

کارشناسان سازمان ملل: کشوری نقض تحریم تسلیحاتی ایران را گزارش نکرده است


کارشناسان سازمان ملل: کشوری نقض تحریم تسلیحاتی ایران را گزارش نکرده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

کارشناسان سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کردند هیچ کشوری نقض تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را گزارش نکرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از گزارش سالانه کارشناسان ناظر بر تحریم های ایران می نویسد عدم گزارش نقض تحریم های تسلیحاتی علیه ایران احتمالا نتیجه تصمیم سیاسی برای جلوگیری از «تاثیر منفی» بر مذاکرات هسته ای با ایران بودها ست.

این کارشناسان همچنین می گویند «کاهش شدید گزارش و تبادل اطلاعات» از سوی دولت ها همچنین می تواند نشانه کاهش تلاش ایران برای خرید مواد ممنوع باشد.

کارشناسان سازمان ملل در عین حال به موارد متعدد نقض تحریم های گزارش نشده اشاره می کنند و به نقل از برخی کشورها بدون ذکر نام، از باقی ماندن تلاش های پیشین ایران برای دور زدن تحریم ها خبر می دهند.

در همین حال شورای امنیت سازمان ملل به ادامه فعالیت هیئت کارشناسی نظارت بر اجرای تحریم های ایران رای داد و ماموریت این گروه را تا ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دیپلمات ها می گویند تا زمان رسیدن به توافق نهایی که فعالیت هسته ای ایران را محدود کند هیج تصمیمی مبنی بر تغییر نظارت بر تحریم ها گرفته نخواهد شد.

این هیئت هشت نفره به سرپرستی وزیر خارجه پیشین گرجستان، سالومه زورا بشالی، از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون به طور منظم گزارش هایی از وضعیت اجرای تحریم های ایران در اختیار کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل می گذارد.

XS
SM
MD
LG