لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

پمپئو درباره ایران با اعضای شورای همکاری خلیج فارس و اردن صحبت می‌کند


آرشیو
آرشیو

مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا، در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد، درباره ایران گفتگو خواهد کرد.

به گزارش رویترز، یک مقام ارشد دولتی اعلام داشته است که آقای پمپئو در جلسه‌ای با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اردن، درباره ایران گفتگو می‌کند.

در همین حال، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز گفت مایک پمپئو در جریان اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، بر شماری از اولویت ها از جمله «مقابله با نفود مخرب بازیگران حکومتی که صلح جهانی را تهدید می کنند» تمرکز می کند و از جامعه بین المللی می خواهد که برای پایان دادن به درگیری ها در مناطقی نظیر سوریه و یمن، و افزایش رشد اقتصادی، به هم بپیوندند.

روز شنبه گذشته اعلام شد که تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان هدف حمله قرار گرفته‌‌اند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، همان زمان تهران را پشت این حملات دانست و عصر شنبه ۲۳ شهریور در توئیتر رسمی خود نوشت در حالی که روحانی و ظریف تظاهر به دیپلماسی می‌کنند، تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی است. وی در این توئیت افزود که با وجود همه درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران حالا یک حمله بی‌سابقه را علیه عرضه انرژی جهان انجام داده است و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که حملات از سوی یمن باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG