لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

شورای امنیت قطعنامه تشدید نبرد با داعش را تصویب کرد


شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی فرانسه را تصویب کرد. این قطعنامه از همه کشورهای عضو می خواهد تلاش ها و امکانات خود را برای مبارزه علیه داعش یا گروه دولت اسلامی افزایش دهند.

یک هفته پس از حملات تروریستی پاریس، که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر و زخمی شدن صدها تن دیگر شد، شورای امنیت سازمان ملل،روز جمعه قطعنامه ۲۲۴۹ سال ۲۰۱۵ را تصویب کرد.

شورای امنیت قطعنامه تشدید نبرد با داعش را تصویب کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

فرانسیس دلاتور- نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد گفت: "داعش با عملیات مرگبار پاریس، مرتکب جنایت شد و به فرانسه اعلان جنگ داد. این عمل نه تنها حمله به پایتخت ما بلکه به آنچه که ما ارزش های ملی می خوانیم بود."

در قطعنامه که به اتفاق آرا تصویب شد آمده است، همه کشورهای دارای امکانات لازم باید در هماهنگی با حقوق بین المللی و حقوق بشر تلاش های خود را برای متوقف ساختن عملیات تروریستی پیکارجویان دولت اسلامی شدت بخشند و هماهنگ کنند.

میشل سیسون- معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: " وظایف مهمی به ما واگذار شده است، اما ما می دانیم به چه کارهایی نیاز است. ما قدرت خود را مدیون مقاومت مردمی که هدف حملات قرار گرفتند هستیم. اتحاد و اراده آنان به ما یادآور شد کرد چرا داعش در رسیدن به اهداف خود در ارعاب و تجزیه ما عاجز است."

ماتیو ری کرافت- نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد گفت:" بریتانیا، از تصویب قطعنامه ۲۲۴۹ به گرمی استقبال می کند. ما امروز پیام روشن و قاطعی به داعش فرستادیم که تلاش های جمعی ما تا از بین بردن این گروه متوقف نخواهد شد."

هفته گذشته روسیه نیز قطعنامه ای را پیشنهاد کرده بود، که شامل همکاری با بشار اسد می شد،و به همین دلیل با مخالفت برخی از اعضا روبرو شد.

XS
SM
MD
LG