لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

هشدار به زنان و دختران علیه پیوستن به داعش


هشدار نسبت به خشونت داعش علیه زنان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

فرستاده سازمان ملل متحد در امور مربوط به خشونت و جرائم جنسی،به زنان و دخترانی که در فکر پيوستن به داعش هستند هشدار داده است راهی که می روند بی بازگشت است.

داعش در سايت های اجتماعی برای جذب نيروی زن و مرد تبلیغ می کند. به گوششان می خواند که مهم نيست خانواده چه می گويد، به داعش در عراق و سوريه بپيونديد. اما خيلی از آنها زمانی در می يابند اشتباه کرده اند که ديگر خيلی دير است.

خانم زینب حوا بنگورا در مصاحبه با مارگارت بشير، خبرنگار صدای آمريکا در سازمان ملل متحد گفت در مأموريت های خود با زنان و دخترانی ملاقات کرده که توانسته اند از دست داعش جان سالم بدر ببرند.

او تاکید کرد رفتن به داعش به منزله يک بليط يک طرفه است. به محض اينکه به انجا می رسی می فهمی که ديگر نمی توانی از دستشان خلاص شوی.

خانم بنگورا می گويد اين مسئلۀ بويژه در مورد زنان و دختران صادق است. حتی کساني که به ميل خود به داعش می پيوندند قربانی هستند و نياز به کمک دارند، مانند زنانی که در جريان حمله ها توسط نيروهای داعش ربوده می شوند.

زينب بگورا اخير در اردوگاه های آوارگان لبنان، ترکيه و اردن با زنان و دخترانی ملاقات کرد که توانسته اند از دست داعش و خشونت های جنسی وحشتناک نيروهای آن جان سالم بدر ببرند.

اقليت ايزدی های عراق بيش از همه از داعش صدمه دیده اند. سازمان ملل متحد در گزارش تازه ای اعلام کرده حدود ۳۵۰۰ ايزدی هنوز در بند داعش در معرض آزار جسمی و جنسی هستند.

فرستاده سازمان ملل متحد می گويد، در همان ابتدا، وقتی داعش شروع به ربودن ايزدی ها کرد، بسياری از زن های ايزدی خود را کشتند.

او می گويد تعداد زيادی از زنان و دختران ايزدی يا با روسری خود را حلق آويز کردند يارگ دستشان را زدند. داعش برخی از آنها را در ازای دريافت يک پاکت سيگار مدام به اين و آن می فروشد.

زينب بنگورا می گويد، بسياری از اين زنان و دختران پس از فرار به خاطر نبودن امکانات پزشکی و روان درمانی به شدت منزوی می شوند، برخی می خواهند به مدرسه برگردند و خانم بنگورا آنها را تشويق می کندبهترين انتقام از داعش اين است که در زندگی موفق شوند.

XS
SM
MD
LG