لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۸

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل شرایط بازداشتگاه مهاجرتی آمریکا را محکوم کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، شرایط بازداشتگاهی که پناهجویان و مهاجران در مرز جنوبی ایالات متحده در آن نگهداری می شوند را محکوم کرده است.

باشله شرایط در این اردوگاه ها برای پناهجویان و مهاجران بزرگسال و خردسال، به ویژه برای کودکان، را وحشتناک توصیف می کند. راوینا شامداسانی، سخنگوی میشل باشله، به صدای آمریکا گفت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با توجه به سابقه اش به عنوان پزشک اطفال و در مقام یک مادر، مادربزرگ، و رهبر سابق یک کشور شخصا بسیار تحت تاثیر مخمصه این کودکان قرار گرفته است.

اما کوین مک الینن، سرپرست وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، روز یکشنبه گفت گزارش های حاکی از شرایط غیربهداشتی و نبود غذا و آب کافی، بی پایه و اساس است. او در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که تدابیری برای بهبود شرایط مراکز بازداشت اتخاذ شده است.

بازداشت مهاجران توسط «مرزبانی ایالات متحده» در ماه مه میلادی با نزدیک به ۱۳۳ هزار نفر به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۷ رسیده است. بیش از ۱۱۵۰۰ نفر از این مهاجران کودکان بی سرپرست هستند.

شامداسانی تاکید کرد ایالات متحده، مکزیک، و کشورهای آمریکایی مرکزی باید با همکاری با یکدیگر به دلایل بنیادینی که باعث می شود مهاجران کشورهایشان را ترک کنند، بپردازند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG