لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۹

سه جوان مسلمان در ميان قربانيان رويدادهای اخير بريتانيا بودند


سه جوان مسلمان در ميان قربانيان رويدادهای اخير بريتانيا بودند
سه جوان مسلمان در ميان قربانيان رويدادهای اخير بريتانيا بودند

سه تن از قربانيان شورش های اخير در انگلستان، سه جوان مسلمان بودند که در شهر بيرمنگام کشته شدند. جوانان کشته شده از جمله افرادی بودند که برای مقابله با شورشيان از محله خود حفاظت می کردند.

مسلمانان بيرمنگام روز جمعه در مراسم يادبود سه مردی که در آشوب های اخير در اين شهر کشته شدند شرکت کردند. اعضايی از گروه های آسيايی از تمامی نقاط شهر جمع شدند تا همدلی خود را با خانواده قربانيان نشان دهند. مراسم يادبود برای سه برادر مسلمان است که روز چهارشنبه کشته شدند.

اتومبيلی که گفته می شود نزديک به ۸۰ کيلومتر سرعت داشته به اين سه جوان برخورد کرده است. پس از آنکه آشوب های خيابانی لندن به بيرمنگام گسترش يافت اين سه نفر از جمله افرادی بودند که از محله خود برای مقابله با غارت احتمالی حفاظت می کردند. راننده اتومبيل به ظن قتل عمد بازداشت شده است.

يکی از اهالی محل با ابراز ناراحتی از وضعيت به وجود آمده می گويد: «من نمی دانم اين آدم ها از کجا آمدند. بيشترشان جنايتکار هستند. در ۳۵ سالی که ما در اين منطقه بوديم يک چنين چيزی نديده بوديم.»

تا کنون در مجموع پنج نفر در پی آشوب های هفته گذشته کشته شده اند. طی چهار شبی که شورش های خيابانی در لندن و ديگر شهرها جريان داشت، مردم عادی، خود برای مقابله با شورشيانی که به اماکن تجاری و مسکونی حمله می کردند، دست به کار شدند.

هفته گذشته ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، با اشاره به تلاش های جامعه هندی سيک، از اقدامات آنها برای حفاظت از محله ساوثال در غرب لندن، تشکر کرد. ديويد کامرون می گويد برای مقابله با معضل شورشيان، از تجربه ايالات متحده بهره خواهد گرفت.

شورش در لندن پس از آن آغاز شد که يک جوان بيست و نه ساله به نام مارک دوگان در محله ای فقير نشين به قتل رسيد. تا کنون بيش از دو هزار نفر در رابطه با شورش های هفته گذشته در انگلستان بازداشت شده اند.

XS
SM
MD
LG