لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۶

حسابهای بانکی یانوکوویچ در سویس و اتریش مسدود می شود


مقامات در سویس و اتریش برای مسدود کردن هر دارایی و سرمایه ای که ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری برکنار شده اوکراین و پسر او آلکساندر، ممکن است در دو کشور پنهان کرده باشند، دست به کار شده اند. در همین حال سویس تحقیقات فساد در مورد آنها را آغاز کرده است.

به گزارش اسوشتید پرس، شورای حاکم فدرال سویس، که رئیس جمهوری و ۶ وزیر را شامل می شود، روز جمعه اعلام کرد تمام دارایی هایی که یانوکویچ و اطرافیان او ممکن است در سویس داشته باشند، بی درنگ مسدود می شود.
این شورا در بیانیه ای گفت امید می رود از طریق این اقدام از «خطر حیف و میل دارائی های اوکراین پرهیز شود.»

سخنگوی وزارت امور خارجه اتریش می گوید هدف این است در حالی که اتحادیه اروپا در این مورد که آیا یانوکویج و نزدیکترین دستیاران او باید تحت تحریم های مالی و غیره قرار گیرند تصمیم می گیرد، مسلم شود هیچ پولی از حساب های آنها برداشت نشود.

در اقدامی جداگانه، دفتر دادستانی سویس در ژنو بیانیه ای صادر کرد که در آن گفته می شود تحقیقات جزایی را در ارتباط با «پولشویی های عظیم» آغاز کرده است.

سویس در تلاش بوده است رهبران خارجی را از استفاده از حساب های بانکی مخفی آن - به عنوان مکانی برای پولشویی یا پنهان کردن پول هایی که از راه های غیر قانونی به دست آورده اند - باز دارد.
XS
SM
MD
LG