لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۷

اوکراین نگران است قربانی ناخواسته تحقیقات استیضاح پرزیدنت ترامپ شود


 رهبران دو کشور ماه گذشته در نیویورک دیدار داشتند.
رهبران دو کشور ماه گذشته در نیویورک دیدار داشتند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - اوکراین در کانون تحقیقات برای استیضاح پرزیدنت ترامپ قرار دارد و مخالفان رئیس جمهوری آمریکا در حزب دموکرات ادعا می کنند او «کی‌یف» را تحت فشار گذاشته بود تا درباره پسر رقیب سیاسی اش جو بایدن تحقیقات انجام دهد. شبکه ای از این ادعاها و رد ادعاها در تلاش اوکراین برای مقابله با فساد، در پی سرنگونی ویکتور یانوکوویچ در سال ۲۰۱۴، ریشه دارد.

بسیاری از اوکراینی ها اکنون نگران هستند که کشورشان از نبرد شدید سیاسی در واشنگتن لطمه ببیند.

اوکراین در شش سال گذشته انقلاب و جنگ را پشت سرگذاشته و تحت تهدیدهای مداوم علیه اقتصاد و موجودیت اش قرار داشته است. مایه شگفتی است که این کشور اکنون خود را در میانه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می بیند.

ایرینا، یکی از ساکنان «کی‌یف» به صدای آمریکا گفت: «حقیقت این است که این مشکلی بین جمهوریخواهان و دموکرات ها است و مشکل ما نیست.»

ولودمیر کوستیک، متولد اوکراین ولی ساکن ایالت فلوریدا، معتقد است: «مردم اوکراین خوب می دانند که همه این ماجرا یک نمایش است و ما نباید زیاد به آن توجه نشان دهیم.»

سرهیی لشچنکو، قانونگذار پیشین اوکراینی، می گوید: «تنها راه فروکاستن از هر گونه لطمات احتمالی حفظ بی طرفی و تعادل و دور ماندن در حد ممکن از جبهه مناقشه و مانور دادن میان درخواست های دو حزب جمهوریخواه و دموکرات است.»

به باور برایان بونر، سردبیر روزنامه «کی‌یف پست»، بزرگترین ترس اوکراینی ها این است قربانی ناخواسته یک جنگ سیاسی در آمریکا شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG