لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

پوروشنکو: اوکراین در ۲۰۲۰ خواهان عضویت در اتحادیه اروپا خواهد شد


پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین می گوید کشور او به عنوان بخشی از برنامه ای گسترده تر برای اصلاحات اقتصادی و اجتماعی، در سال ۲۰۲۰ خواهان عضویت در اتحادیه اروپا خواهد شد.

پوروشنکو روز پنجشنبه در یک نشست خبری در کی یف گفت اصلاح سیستم قضایی و نهادهای پلیس و مجری قانون از هدف های اصلاحات خواهد بود، همچنین مبارزه با فساد اداری و غیرمتمرکز ساختن مدیریت نیز جزو اقدام های او در زمینه اصلاحات خواهد بود.

پوروشنکو ابراز امیدواری کرد انتخابات سراسری ماه آینده به تشکیل پارلمانی طرفدار اصلاحات منجر شود.

علاقه اوکراین به ادغام در اروپا، و مخالفت روسیه با آن، اعتراض های سال گذشته را به راه انداخت که به برکناری ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری و اقدام روسیه به منضم کردن شبه جزیره کریمه منجر شد.

وزارت امور خارجه روسیه، ظاهرا در پاسخ به اظهارات پوروشنکو، روز پنجشنبه گفت اوکراین پیش از پیوستن به اتحادیه اروپا باید مشکلاتی را که با روسیه دارد برطرف کند.

پوروشنکو همچنین گفت بخش «اصلی و خطرناک» جنگ بین نیروهای دولتی و جدایی خواهان طرفدار روسیه، از «برکت قهرمانی های سربازان اوکراین» پایان یافته است.

ا و گفت تردید ندارد که صلح کار خواهد کرد. روز چهارشنبه، نخست وزیر اوکراین با ابراز بدبینی درباره آتش بس، آن را فوق العاده شکننده و مترلزل توصیف کرد.

پوروشنکو همچنین اعلام کرد قرار است ظرف سه هفته آینده با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG