لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

علت شورش جوانان بريتانيايی چيست؟


علت شورش جوانان بريتانيايی چيست؟
علت شورش جوانان بريتانيايی چيست؟

از شورش جوانان بريتانيا مدت زيادی نمی گذرد، اما آيا روشن شده مشکل اصلی که جوانان بريتانيايی از آن رنج ميبرند چيست؟

ميزان اشتغال در بريتانيا به پايين ترين حد خود رسيده است؛ بر طبق آمار گرفته شده در سه ماه اخير بيش از دو ميليون نفر کار خود را از دست داده اند و اين ارقام با افزوده شدن نيروی جوان به بازار کار و نبودن کار موجود، رو به افزايش است. از پنج شهروند بريتانيايی که در سنين ۱۶ تا ۲۴ سال هستند تقريبا يک نفر بيکار است.

شروع هر حرفه ای، کاری آسان نيست اما حداقل بايد امکان پذير باشد. در شهر ان فيلد در شمال لندن با ارائه دادن طرح های آموزشی با دوره های طولانی به برخی از دانش آموزان اين امکان داده می شود که با دستمزد متوسط شروع به کار کنند. اما اين فرصت برای همه امکان پذير نيست.

نسبت به سال گذشته اين دوره های آموزشی برای گروه دانش آموزان بين نوزده تا بيست و چهار سال ده در صد افزايش يافته است. به گفته چيترا، دختر جوانی که دو سال است در اين طرح بسر می برد اين يک دوره مهم در آموزش او محسوب می شود.

چيترا می گويد: «اول که من اين دوره را شروع کردم، بچه بودم و شاگرد خوبی نبودم. ولی حالا که بزرگتر شدم فهميدم که آنچه که در زندگی می خوام مجبورم براش تلاش کنم و هيچ چيزی آسان بدست نمی آيد.»

مسؤلان منطقه انفيلد که يکی از مناطق آشوب زده اخير بود، هنوز پاسخی برای علت شورش جوانان اين منطقه ندارند.

تعداد قابل توجهی از افراد جوان قبول ندارند که اعمال آنها مجرمانه بوده و ادعا می کنند که بر اثر فشارهای مالی و بيکاری اقدام به شورش و غارت کرده اند.

اين غارت ها و شورش فقط توسط جوانان ساکن شمال شهر لندن اتفاق نيافتاد، به گفته جوانان ساکن جنوب لندن که آنها نيز در اين شورش ها نقشی داشتند، ريشه اين حرکت عدم پذيرش آنها و نداشتن کار بود.

يک پسر جوان می گويد: «وقتی رزمومه يا کارنامه کاری رو بهشون می دم؛ اونا به من توجهی نمی کنند، اگه من نتونم کار بگيرم و کارنامه کاری منو ناديده بگيرند پس من بايد يک راه ديگری پيدا کنم.»

دانيکا دختر جوانی است که مانند برخی از جوانان بيش از يک سال به دنبال کار می گشته و بالاخره موفق شده است.

او می گويد: «شرايط خيلی سخته. فرصت های کاری کمه، اما بايد اونارو پيدا کرد.»

در حال حاضر مشکل در تعداد فارغ التحصيلانی است که به دنبال کارهايی هستند که بطور سنتی توسط کارآموزان و افرادی که ترک تحصيل کرده اند، انجام می شد.

حتی کسانی مثل کيمبرلی که با آموزش رايگان توانسته اعتماد به نفس خود را بدست آورد، همچنان بيکار است و دنبال کار می گردد. اين دختر جوان می گويد: «راستش رو بگم ؛ قبل از مشغول شدن در اينجا، من بخاطر ترس و واهمه ای که داشتم حتی قادر به انجام مصاحبه برای يافتن کار نبودم. اما حالا اعتماد به نفس پيدا کردم و حالا خيلی آسون تر شده.»

تحقيقات نشان می دهد کسانی که مدت زمان بيشتری بيکار بودند، نه تنها راهی برای جبران در آمد از دست رفته ندارند، بلکه برای يافتن شغل شانس کمتری دارند.

XS
SM
MD
LG