لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۰

کامرون در سازمان ملل، ايران و سوريه را مورد انتقاد قرار داد


کامرون در سازمان ملل، ايران و سوريه را مورد انتقاد قرار داد
کامرون در سازمان ملل، ايران و سوريه را مورد انتقاد قرار داد

نخست وزير بريتانيا دولت های ايران، سوريه و يمن را بدليل رفتاری که با مردم کشورهای خود دارند مورد انتقاد قرار داد.

ديويد کامرون در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بهار عرب را فرصتی برای کاميابی خواند که بايد از آن بهره گرفت.

آقای هيگ گفت: بهار عرب فرصت بزرگی برای اشاعه صلح، کاميابی دموکراسی، قدرت و امنيت است، به شرط آن که ما بتوانيم از اين فرصت استفاده کنيم.

نخست وزير بريتانيا از سخنان محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتقاد کرده و گفت: اين مجمع نه چندان قبل، سخنان رييس جمهوری احمدی نژاد را شنيد. او به ما نگفت کشوری را اداره می کند که ممکن است به نوعی انتخابات داشته باشند ولی آزادی بيان را سرکوب می کنند. برای جلوگيری از يک رسانه آزاد هر کاری را انجام می دهند. با خشونت از تظاهرات جلوگيری می کنند. کسانی را که خواستار آينده بهتر هستند بازداشت کرده و مورد شکنجه قرار می دهند. بنابراين نبايد وانمود کرد که داشتن انتخابات کافی است.

ديويد کامرون افزود: اينجا در سازمان ملل ما وظيفه داريم عليه رژيم هايی که مردم خود را آزار می دهند بايستيم. ما بايد در يمن و در سوريه شاهد اصلاحات باشيم. بايد با صدور قطعنامه هايی تحريم های سنگينی را اعمال کنيم. البته بايد در مورد مسائل داخلی کشورها احتياط را رعايت کرد، ولی نبايد اجازه داد اين کار بهانه ای برای بی تفاوتی نسبت به رژيم هايی باشد که هر هفته مردمی را که با مسالمت می خواهند صدايشان را به گوش مقامات برسانند، دستگير می کنند، مرعوب می کنند، شکنجه می دهند و می کشند.

آقای کامرون در حمايت از خواست فلسطينيان به داشتن کشوری مستقل اظهار داشت هيچ قطعنامه ای در اين مورد نمی تواند جايگزين اراده لازم برای رسيدن به صلح شود. صلح هنگامی ميسر می شود که فلسطينيان و اسراييل با يکديگر گفتگو و مصالحه کنند. به يکديگر اعتماد کنند و به توافق برسند.

XS
SM
MD
LG