لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

عذرخواهی مجدد ديويد کامرون بخاطر استخدام اَندی کولسان


ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، بار ديگر از اين که اَندی کولسان، مدير پيشين هئيت تحريريه روزنامه نيوز او دِ ورلد، را به سمت مسئول ارتباطات خود استخدام کرده بود، عذر خواهی کرد. روزنامه نيوز آو دِ ورالد در پی رسوايی ناشی از هک کردن پيام های تلفنی شخصيت های هنری و سياسی پس از يکصد و شصت و هشت سال انتشار، در روز دهم ماه ژوئيه سال جاری، آخرين شماره خود را منتشر کرد.

ديويد کامرون در جلسه کميته ويژه نمايندگان مجلس بريتانيا به سوالات مطرح شده در خصوص استخدام اندی کولسان پاسخ داد و گفت: با روشن شدن حقايق بايد بگويم، اگر از همه چيز در آن زمان اطلاع داشتم - منظورم اتفاقاتی که رخ داده است - اين شغل را به اندی کولسان پيشنهاد نمی کردم، و او قطعاً چنين پيشنهادی را قبول نمی کرد. همچنان که در روز بيستم ماه ژوئيه گفتم از همه ناراحتی که اين مساله بوجود آورده است، متاسفم.

اندی کولسان در سال ۲۰۰۷ پس از آن که يکی از خبرنگاران و يک بازرس خصوصی روزنامه تعطيل شده نيوز او د ورلد به جرم هک کردن پيام های صوتی کارکنان دربار بريتانيا زندانی شدند، از شغل خود استعفا داد.

آقای کامرون که آن زمان رهبر حزب محافظه کار اپوزيسيون بود اندی کالسون را به سمت مدير ارتباطات خود استخدام کرد و او را تا زمان نخست وزيری اش در ماه مه سال ۲۰۱۰ در آن سمت نگاه داشت.

کولسان در ماه ژانويه سال جاری، پس از آغاز تحقيقات مجدد در خصوص هک شدن پيام های تلفنی از سمت خود استعفا داد. او در ميان ۱۵ تنی است که به اين اتهام زندانی شد. اتهاماتی که وی تکذيب کرده است.

آقای کامرون همچنين گفت روابط بين سياستمداران و رسانه ها بايد تغيير کند.

XS
SM
MD
LG